Rize'de Akıllı Telefon Niyetine Dolandırılan Dolandırılana

Rize’de bir temizlik işçisi, akıllı telefon hediye edileceği vaadi ile dolandırıldığını iddia etti.

Rize'de Akıllı Telefon Niyetine Dolandırılan Dolandırılana

Rize’de 890 TL maaş ile temizlik görevlisi olarak çalışan Recep Uzun (58), akıllı telefon vaadiyle dolandırıldığını ve kendisine akıllı telefon yerine oyuncak telefon gönderildiğini iddia etti.

Uzun konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Cep telefonumdan arandım. Bir medikal firması 290 TL karşılığında bir yıllık hayat sigortası yaptırmam halinde bana S4 akıllı telefon hediye edileceğini söyledi. Ben de kabul ettim. Hediye paketi gelince parayı kargoya teslim ederek paketi aldım. Parayı ödemeden paket tarafıma teslim edilmedi. Paketi açtığımda ise içinde oyuncak telefon çıktı. Firma ile yaptığım görüşmede telefon üzerinden yaptığımız anlaşma gerekçe gösterilerek paramı iade etmeyeceklerini söylediler. Dolandırıldım. Firma hakkında şikayette bulunup hakkımı arayacağım. Beni dolandırdılar başkalarını da dolandırmamaları için bu açıklamayı yapıyorum” dedi.

recep-uzun-telefon-yerine-oyuncak-cikti.jpg

Öte yandan Rize'de geçtiğimiz günlerde de benzer bir olay yaşanmış bir vatandaş, akıllı telefon yerine hıyar gönderildiği iddia edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2014, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER