banner72

Rize'de dağ kayağı eğitimi verdiler

Rize Gençlik ve spor İl Müdürlüğü Dağcılık İl Temsilciliği’nin daveti üzerine EDKİK tarafından Rize'de 2 gün dağ kayağı eğitimi yapıldı.

Rize'de dağ kayağı eğitimi verdiler

     Erzincan Dağcılık Kayakçılık İhtisas Kulübü EDKİK eğitim faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Rize Gençlik ve spor İl Müdürlüğü Dağcılık İl Temsilciliği’nin daveti üzerine Rize'de 2 gün dağ kayağı eğitimi yapıldı.
     Eğitim süresince Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağ Kayağı Kurul Başkanı aynı zamanda EDKİK Başkanı Yılmaz Ünal ve Türkiye Şampiyonu Sporcular Halit Yüce, Nurettin Can ve yine kulüp sporcularından Metin Kekeçdil ve Tolga Akdemir tarafından Rizeli dağcılara Temel Kayak eğitimi ardından Dağ Kayağı ve Diğer Dağ Kayağı ekipmanlarının kullanımı hakkında bilgi verildi.
     Birinci günün sonunda bütün sporcuların video görüntüleri çekildi ve akşam yapılan seminerde sporculara hataları gösterildi. İkinci gün ise dağ kayağı ile tırmanış yapılarak eğitim faaliyeti sona erdi.
     Rize Gençlik ve Spor İl Şube Müdürü Kenan Yücel ve Dağcılık İl Temsilcisi Bayram Tarakçı eğitimin çok faydalı olduğunu bölgedeki arama kurtarma faaliyetlerinde dağ kayağının mutlaka aktif olarak kullanılması gerektiğini vurguladı ve böyle bir ekipten dağ kayağı dersi aldıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.
     EDKİK Başkanı Yılmaz Ünal, ise sporcuların gerçekten çok başarılı olduğunu kısa sürede temel kayak eğitiminin başarıyla tamamlandığını vurgulayarak bütün sporcuları tebrik ettiğini belirtti. Ünal ayrıca önümüzdeki günlerde diğer illerdeki spor kulüplerinden gelen talepler doğrultusunda eğitimler yapılacağını söyledi.


Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2010, 21:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73