banner72

Rize'de Evde Sağlık Hizmeti!

Rize Sağlık Müdürü Tepe: " Rize`de bugüne kadar 4 binden fazla hastaya Evde Sağlık Hizmeti sunduk"

Rize'de Evde Sağlık Hizmeti!
Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, Evde Sağlık Hizmetleri uygulamasında Rize`de bugüne kadar 4 binden fazla hastaya hizmet sunduklarını söyledi.

Rize`de yatağa bağımlı hastalara verilen hizmetin uygulama aşamasında kaliteyi arttırmak amacıyla Evde Sağlık Hizmetleri birimlerinde çalışan personellerin uygulamadaki bilgilerini arttırmak ve daha verimli hizmet vermesi sağlamak amacıyla teorik ve uygulamalı eğitimlerin periyodik olarak devam edeceğini belirten Tepe, evde sağlık hizmetlerini yatağa bağımlı kişilerin ihtiyaçları olan sağlık hizmetlerinden kendi ev ortamında uzman kadro eşliğinde faydalanmasını amaçlayarak hizmet sunduklarını söyledi. 

Tepe, bu kapsamda Evde Sağlık Hizmeti veren personelimizin daha etkin ve verimli hizmet sunabilmeleri ve değişen teknikleri öğrenip uygulamaları açısından toplum sağlığı merkezinde hizmet veren personellerimizin hastanelerde uygulamalı eğitim almaları amaçlanmıştır" dedi.

Evde sağlık hizmetleri uygulamasında Rize`de bugüne kadar 4 binden fazla hastayı evinde ziyaret yapılarak, evde sağlık hizmetini vatandaşlarımıza sunduklarını söyleyen Tepe, Aile Sağlığı Merkezler, Toplum Sağlığı Merkezleri ve hastanelerle koordineli olarak yürüttükleri evde sağlık hizmetlerinde yatağa bağımlı hastalara evlerinde verilen tıbbi cihaz, ilaç, bez ve benzeri raporlarının çıkartılmasında yardımcı olduklarını belirten Tepe, ayrıca hizmetin uygulanmaya başlamasından itibaren 122 hastaya manuel karyola desteği de verdik.

Evde sağlık hizmetleri birimlerinde görev yapan personeller Aralık ayında düzenlenen teorik eğitimlerinin ardından şimdi de uygulamalı eğitim alıyorlar. Rize Sağlık Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen uygulamalı eğitim programında 20 personelin eğitim alması sağlanılıyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2013, 21:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73