banner72

Rize`de fotoğraf eğitimi

53 Rize Gazeteciler Derneği tarafından organize edilen "Canon Şehrimize Geliyor” isimli Fotoğraf Eğitim Semineri 25 Şubat Pazartesi günü İsmail Kahraman Kültür Merkezinde yapılacak.

Rize`de fotoğraf eğitimi
Bilindiği üzere Rize, muhteşem doğası, eşsiz manzaraları ve coğrafi kompozisyonuyla, son yıllarda farklı turizm dallarının da merkezi olmaya aday bir şehir. Bu eşsiz manzaraları ve onlarca farklı tondaki yeşilin hakim olduğu bitki örtüsünün objektife yansıyan görüntüsünü gören bütün fotoğrafçılar, fotoğraf çekmenin zevkini bir kez daha yaşıyor. Yani Rize, fotoğraf konusunda bulunmaz bir cennet. Tarihi köprüleri, yaylaları, dereleri ve yeşil mavisiyle fotoğraf tutkunlarına her mevsim birbirinden güzel manzaralar sunan bir il bir turizm cenneti. Yüzlerce insan bu kareleri ölümsüzleştirmek için hevesle yaylasına doğasına koşuyor. Yerel halkımızın da son dönemde fotoğraf sanatına karşı olan ilgisinde gözle görülür bir artış yaşanmaktadır. 
 
Teknolojinin gelişmesi piyasanın serbestleşmesi gibi etkilerle artık insanlar teknoloji sarf malzemelerine daha kolay ulaşabilir oldu. Daha önceleri lüks sayılan fotoğraf makinesi artık neredeyse herkesin kendi şahsına tahsis eşyası haline geldi. Canon sektörde en güvenilir ve en çok tercih edilen ürün olma özelliğini taşıyor. Profesyonel fotoğraf deyince insanların aklına ilk CANON geliyor. 

53 Rize Gazeteciler Derneği olarak bu potansiyelin ve ilginin farkına vardıklarını belirten dernek başkanı Mustafa Bayrak; “Çevremizde gözlemlemelerinde bulunduk. Konuyla ilgili bir kamuoyu oluşturduğumuzda da herkesin ortak isteği ortaya çıktı; İlimizde fotoğrafla ilgilenen yüzlerce insan var; fakat ellerinde bulunan makineler profesyonel makineler olmasına rağmen kullanımla ilgili ciddi bilgi eksiklikleri yaşanıyor. İlimizde bir fotoğrafa konu olacak binlerce malzeme var. Teknolojinin ve sosyal ağların gelişmesiyle şu anda buradaki bir görüntü aynı anda dünyanın öbür ucunda da görülebiliyor. Herkes elinde bulundurduğu teknolojiye uygun bir telefonla kendince fotoğrafçı ve herkes kendi penceresinden bu manzaraları ölümsüzleştiriyor. Bir grup insansa ki işte bunlar fotoğraf tutkunları sadece manzaranın veya malzemenin güzel olmasını yeterli bulmuyor, fotoğraf kalitesinin de aynı değerde olmasına özen gösteriyor. Bu programla fotoğraf tutkusunu yaşayan insanların yaşadığı bilgi ve kullanıma yönelik eksiklerinin bir nebzede olsa gidermeye çalışacağız. Merak edilen her şeyi ilk ağızdan bu işin uzmanlarından cevabını alacağız. Fotoğrafın ve inceliklerinin anlatılmasının ve öğrenilmesinin kısa bir güne sığmayacağını da biliyoruz; fakat böyle güzel ve kaliteli bir başlangıç yaptığımızda, sonrasındaki programların kendisine zemin hazırlayacağını düşünmekteyiz. 

Canon Şehrimize Geliyor ismini verdiğimiz seminer programında; Fotoğraf Makinesi Bilgisi, Fotoğraf Makinesi Kullanımı, Objektifler, Işık Bilgisi, Yardımcı Araçlar, Çekim Teknikleri gibi konular ele alınacaktır.
 
25 Şubat saat 15.00’da başlayacak olan program öncesi Rizeli Gazetecilerin haberlerinden derlenen Gazetecilerden Fotoğraflar sergisi açılacaktır. Bu sergiye ve seminer programına dileyen herkes ücretsiz katılabilecek.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2013, 20:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73