banner72

Rize`de öğretmene saldırı

RİZE`de İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi inşaat bölümü 4`üncü sınıf öğrencisi 18 yaşındaki M. P., kantinde cep telefonunu isteyen motor bölümü öğretmeni 37 yaşındaki Serdar Yılmaz`a saldırdı. Darp edilen ve 10 gün iş göremez raporu alan öğretmenin meslektaşları bir günlük derslere girmeme kararı alarak olayı protesto etti.

Rize`de öğretmene saldırı
Olay Paşakuyu Mahallesi’ndeki İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde dün meydana geldi. Serdar Yılmaz, kantinde karşılaştığı M.P.’den okulda yasak olduğu gerekçesiyle elindeki cep telefonunu istedi. Cep telefonunu vermek istemeyen M.P., iddiaya göre öğretmene saldırdı. Darp edilen öğretmen araya giren diğer öğretmenlerin yardımıyla kurtuldu. Yılmaz, ambulansla Rize Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı, burada 10 gün iş göremez raporu aldı, polise başvurarak şikayetçi oldu. Olaydan sonra kaçan M.P., ise polis tarafından gözaltına alındı. Tophane Polis Merkezi’nde ifadesi alınan M.P. daha sonra serbest bırakıldı. Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü olayla ilgili inceleme başlattı.

MESLEKTAŞLARI DERSE GİRMEDİ

Olayın ardından bugün Serdar Yılmaz’ın meslektaşları bir günlük derslere girmeme kararı alarak olayı protesto etti. Okul bahçesinde toplanan öğretmenler adına açıklama yapan Hüseyin Öz, okulda iş güvenliklerinin olmadığını düşündüklerini belirterek “Bu nedenle bugün derse girmemem kararı aldık. Bu saldırı olayını kınıyoruz. Okullarda eğitimcilere sağlanacak en önemli unsur iş güvenliğidir. Bu okulumuzda sağlanamıyor.”

BİZE BİBER GAZI BİLE SIKILDI

Öğretmen Betül Yazgı ise “Bugün meslektaşım yarın ise ben şiddete maruz kalabilirim. Daha öncede okulumuzda yakmalar, biber gazı sıkmalar gibi olaylar yaşandı okulumuzda. Çok güvenliğimiz yok. Güvenliğimiz sağlansın.” dedi. Zeliha Salihoğlu, “Biz bunlara maruz kalmak istemiyoruz. İnsan yetiştiriyoruz ancak böyle insanlar olsun istemiyoruz. Olmaması için uğraşıyoruz. Hakkettiğimiz şey bu değil. Öğretmenin değeri eğer bir yerlerden buralara kadar düştüyse toplum burada suçlu. Hep birlikte bu prestijimizi kazanabiliriz. Öğretmen olmanın verdiği o gururu artık duyamıyoruz. Çünkü kimse bunu bize hissettirmiyor. Dayak yiyecek dereceye geldikten sonra biz nasıl eğitim verecek nasıl bir gelecek yetiştireceğiz.”
Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2013, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73