banner72

Rize'de Rus din adamları eğitim aldı

Rusya Federasyonu Stavropol Bölgesi Müslümanları Din İdaresinden gelen 20 mahalli din görevlisi, Müftü Yusuf Karali Eğitim Merkezi’nde ki iki aylık ‘Hizmet İçi Eğitim Kursu’nu tamamladı.

Rize'de Rus din adamları eğitim aldı
Eğitim programlarını tamamlayan din görevlileri onuruna, Rize Valisi Nurullah Çakır’ın ev sahipliğinde bir kahvaltı verildi. Kahvaltıya Rize Müftüsü Yusuf Doğan, İlahiyatçı Prof. Dr. Kemal Sandıkcı ve Müftü Yusuf Karali Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Bilgin’de katıldı. 

T.C. BATUM BAŞKONSOLOSU ARIKAN’DAN RİZE VALİSİ ÇAKIR’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Türkiye Cumhuriyetinin Batum Başkonsolosu Engin Arıkan’ın dün gece Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir erkek çocuğu dünyaya geldi.

Doğum sonrası Arıkan çiftini, Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ziyaret eden Rize Valisi Nurullah Çakır ve eşi Cemile Çakır, çiftin mutluluklarına ortak oldu.

Rize Valisi Nurullah Çakır, bu günde; Rize Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünde Aybars bebek adına düzenlenen nüfus cüzdanını T.C. Batum Başkonsolosu Arıkan’a teslim etti. Başkonsolos Arıkan Rize Valisi Nurullah Çakır ile eşi Cemile Çakır’a ve Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi personeline göstermiş oldukları yakın ilgiden dolayı teşekkür etti.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI
Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2013, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73