banner72

RİZE'deki O öğrenciye ceza geldi

Rize`de İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi`nde, kullanımı yasak olan cep telefonunu isteyen motor bölümü öğretmeni 37 yaşındaki Serdar Yılmaz`ı darp ettiği öne sürülen İnşaat Bölümü 4`üncü sınıf öğrencisi 18 yaşındaki M.P.`ye bir hafta süreyle okuldan uzaklaştırma cezası verildi.

RİZE'deki O öğrenciye ceza geldi
Olay Paşakuyu Mahallesi`ndeki İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi`nde geçen Salı günü meydana geldi. Öğretmen Serdar Yılmaz, yasak olmasına rağmen kantinde cep telefonu kullanan M.P.`den telefonu vermesini istedi. İddialara göre telefonu vermek istemeyen M.P. öğretmene saldırdı. Darp edilen Serdar Yılmaz, araya giren diğer öğretmenlerin yardımıyla kurtuldu. Ambulansla Rize Devlet Hastanesi`ne kaldırılan Yılmaz, 10 gün iş göremez raporu aldı, ardından da polise başvurarak şikayetçi oldu. Olaydan sonra kaçan M.P. ise yakalanarak gözaltına alındı. Tophane Polis Merkezi`nde ifadesi alınan M.P. daha sonra serbest bırakıldı, Rize Milli Eğitim Müdürlüğü de olayla ilgili inceleme başlattı.

Sevk edildiği Disiplin Kurulu`nca bir hafta süreyle okuldan uzaklaştırma cezası alan M.P.`nin dosyası Milli Eğitim Müdürlüğü Üst Disiplin Kurulu`na gönderildi. Kuruldan verilecek tasdikname ile okulla ilişkisi kesilmesi beklenen M.P., eğitimini tamamlamak için başka bir okul bulacak. M.P. hakkında Rize Cumhuriyet Savcılığı`nca başlatılan soruşturma da sürüyor.
Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2013, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73