banner72

Rize`den 190 ülkeye canlı yayın

Türk futbol tarihinin en büyük organizasyonu olarak değerlendirilen FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası`na 100 gün kaldı.

Rize`den 190 ülkeye canlı yayın
Türkiye`nin ev sahipliğini yapacağı organizasyon, 21 Haziran`da başlayacak. 24 ülkenin katılımıyla bu yıl 19`uncusu gerçekleştirilecek FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası, 13 Temmuz`da sona erecek. Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Kayseri, Rize ve Trabzon şehirlerinde düzenlenecek şampiyonanın 190 ülkede canlı  yayınlanacağı bildirildi.

Şampiyonayla ilgili açıklamada bulunan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yerel Organizasyon Komitesi Başkanı Servet Yardımcı, federasyon ve oluşturdukları Yerel Organizasyon Komitesi olarak uzun süredir gerçekleştirdikleri çalışmaların meyvelerini toplamayı büyük bir heyecanla beklediklerini belirterek, ``2010 yılının yaz aylarından bu yana üzerinde çalıştığımız FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası`nda son 100 güne girmenin mutluluğunu yaşıyoruz`` dedi.

Yardımcı, 25 Mart`ta düzenlenecek resmi kura çekimi ile birlikte planlama dönemini bitireceklerini ve uygulama dönemine gireceklerini vurgulayarak, ``Devletimizin tüm kademelerinin büyük destek verdiği ve şehirlerimizle unutulmaz bir organizasyona dönüştüreceğimiz FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası 2013 Türkiye, tarihin en iyi gençler şampiyonası olacak. 190 ülkede yayınlanacak ve yarım milyardan fazla insana ulaşacak bu mükemmel etkinlikle ülkemizin dünya çapında organizasyonları düzenleme becerisini bir kez daha kanıtlamak istiyoruz`` diye konuştu.

Bu arada, organizasyona ev sahipliği yapacak şehirlerin yerel yönetimlerinin de bu konuda büyük destek verdiği kaydedildi.
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2013, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73