banner72

RİZE'li Aileye Valilik Sahip Çıktı!

Rize`de yaşayan Kopuz ailesi oturulmazlık raporu olan evlerinde yaşam mücadelesi veriyor.

RİZE'li Aileye Valilik Sahip Çıktı!
 Rize`nin Gündoğdu Beldesine bağlı Pınarbaşı Köyünde Ahmet Kopuz`a ait evde yaşayan 6 kişinin çeşitli sağlık sorunları ve evlerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından oturulmazlık raporu verilmesinden dolayı zor durumda olduklarını ifade ederek, yaşam mücadelesi verdiklerini söylediler.

Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, Kopuz ailesinin sorunlarını Rize Valimiz Nurullah Çakır başkanlığında çözeceklerini söyleyerek, ailemize yeni evlerini yapılıncaya kadar Pazarköy de bulunan lojmanımızda misafir edeceğiz. Pazarköy de ki lojmanımızın tadilat masrafları bir hayırseverimiz tarafından karşılanacaktır.

Kopuz ailesinin bazı bireylerinin sağlık sorunlarını olduğunu belirten Tepe, "tedavilerini gerçekleştirebilmeleri için gerekli çalışmaları başlattık. Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından hazırlanan rapora göre ailemizin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz" dedi.

Sosyal Yardımlaşma Vakfında görevli Sosyal Çalışmacı Evrim Koloğlu Keser, yaptığı açıklamada, " Kopuz ailesinin ihtiyaçlı olduğunu beyan etmesi nedeniyle Sağlık Müdürlüğü ile beraber ailenin sorunlarını belirlemek amacıyla Kopuz ailesinin evinde bulunmaktayız. Kopuz ailesinin şuanda oturduğu ev Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından oturulmaz raporu verilmiş, sağlıklı bir koşula sahip olmayan evde, yaşam koşulları insan hayatı ve onuru ile çok da bağdaşmayacak bir durumdadır. O yüzden Kopuz ailesini dinleyerek ihtiyaçlarını belirlemek için buradayız. Gerçekten şuanda ailenin barınma ihtiyacı var. Elimizden geldiğince aileye bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız. Ayrıca ailede sağlık sorunları olan bireyler var. Ailenin sağlık sorunlarının giderilmesi hususunda Sağlık Müdürlüğü ile koordineli çalışacağız. Şuan okulda olması gereken ve yine sağlık sorunları nedeniyle okula verilemeyen ailede bir kızımızda var. Aleyna`nında bir an önce okul kaydının yapılması hususunda yine Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli çalışacaklarını ve aileye elimizden geldiğince ihtiyaçları hususunda yardımda bulunacağız" diye konuştu.
 
Annesi, babası ve eşinden ayrı yaşayan abisinin 6 yaşındaki çocuğuna tek başına bakan Ayten Kopuz ise, yaptığı açıklamada, biz sadece ev için Rize Valiliğine başvurduklarını belirterek, biz zaten babamın maaşı ile geçinebiliyoruz. Evimize oturulamaz raporu verildiğinden dolayı Rize Valiliğine başvurarak yardım istedik. Babam akıl hastası, erkek kardeşim özürlü ve 6 yaşındaki yeğenime annesi bırakıp gittiği için tek başıma bakıyorum. Kar yağınca evimiz çökerde altında kalır diye korkuyoruz. Evimizin oturulmazlık raporu var ve biz devletimizden sadece ev istiyoruz başka bir şey istemiyoruz." dedi.
Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2013, 21:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73