Rize’li Atıcı Hedefi 12'den Vurdu

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından her yıl geleneksel olarak Düzce’de yapılan Avcıbaşı Kupası geçtiğimiz hafta sonu yapıldı.

Rize’li Atıcı Hedefi 12'den Vurdu
 Rize ilinden yarışmaya katılarak, 4 dalda yarışan Rize Gençlik Spor Kulübü Sporcusu Zeki Haşimoğlu yapılan müsabakalar sonunda Türkiye 2.cisi oldu.
Yarışma sonrası madalyaları ile birlikte Rize’ye dönen Rize Gençlik Spor Kulübü sporcusu Zeki Haşimoğlu, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik'i makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çelik dereceye giren Haşimoğlu'nu almış olduğu başarıdan dolayı kutladı.

Çelik,"Rize ili olarak sporda 42 branşta faaliyet gösteriyoruz. Bu branşlardan biride Atıcılık, Sporcumuz Zeki Haşimoğlu'nu Düzce’de yapılan Avcıbaşı Kupasında ilimizi en iyi şeklide temsil ettiği için kutluyorum, başarıların devamını diliyorum. 2014 yılında birçok branşta Rize’li sporcularımız Ulusal ve Uluslararası müsabakalarda ilimizi başarı ile temsil ettiler. Spordaki başarılarımız artarak devam edecek bizlerden desteklerinin esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Gümüşova Elmacık Poligonu'nda düzenlenen Türkiye Avcıbaşı Kupasına 9 ilden 67 sporcu katılmıştı. Her sene geleneksel olarak Haziran ayında yapılan Türkiye Avcıbaşı Kupası bu sene de büyük ilgi ile izlendi. 9 ilin katıldığı ve 67 sporcunun yarıştığı kupada, sporcular Gelen Ayı, Koşan Domuz, Skeet, Sabit Hedef ve Sporting branşlarında birinci olmak için mücadele ettiler.

Rize’li Atıcı Hedefi 12'den Vurdu
Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2014, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER