banner72

Rize'nin OSB'si Ardeşen'e

AK Parti Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu, Ardeşen ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması için düğmeye basıldığını söyledi.

Rize'nin OSB'si Ardeşen'e

Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu, yaptığı açıklamada, Ardeşen'de OSB kurulabilmesi için gerekli çalışmalara başlandığını belirterek, OSB içinde kalan arazi sahiplerinin kamulaştırma konusunda mantıklı yaklaşmaları gerektiğini vurguladı.

 

 

Çırakoğlu, Ardeşen OSB için 500 dönüm arazi ayrıldığını ifade ederek, ''Bu arazinin 150 dönümü hazineye ait, geri kalan kısmını ise bölge halkımızındır. OSB alanı içinde kalan arazi sahipleri kamulaştırma bedellerine makul bir şekilde yaklaşmaları gerekir'' dedi.

Ardeşen'de yapılacak OSB'nin sadece ilçeye değil, bölge ilçeleri başta olmak üzere Artvin ili ve ilçelerinin de faydalanacağını kaydeden Çırakoğlu, ''Bölgenin menfaati olan bu projenin bir an önce yatırıma dönüşmesi gerekir. Proje, Ardeşen'in yanı sıra civar ilçelerin Ticaret ve Sanayi Odaları başkan ve yöneticileri tarafından da desteklenmektedir. Asıl aşılması gereken konulardan biri, kurulması düşünülen Ardeşen OSB için 150 dönümlük hazine arazisi dışında gerekli olan 350 dönümlük arsanın kamulaştırma çalışmaları'' diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2010, 23:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73