banner72

Rizespor Bank Asya Liginin Fenerbahçe'sidir

Metin Kalkavan Açıklamalarda Bulundu

Rizespor Bank Asya Liginin Fenerbahçe'sidir

Fatih Sultan Kar’ın yazdığı “Bütün Yönleriyle Rize Spor Tarihi” kitabının imza gününe katılan Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Metin Kalkavan katılımcıların soruları üzerine açıklamalarda bulundu.

 

Fatih Sultan Kar İSTANBUL’dan Bildiriyor…

* Rize değil dünyada uzayda bile en zor yerdir.Rize’de binlerce başkan var, binlerce teknik direktör var.

* Sanki biz uzaydan gelmiş gibi dışaridaki Rizeliler, öz Rizeliler handikapını yaşadık. Bunu aştık artık

* İlk geldiğimiz maçta Manisa’ya 2-0 yenildik taraftarlar bağırdı: Yönetim istifa

* Alahattin Onay Bey’in proğramında bir insan mesaj göndermiş : Alahattin Bey “Metin Kalvan’dan masallar” kitabı nerde satılıyor, alıp okuyup uyumak istiyorum

* İyi bir cerrahim. Rizespor’da yanlışlara neşter vurmak için burdayım

 

Rizespor Bank Asya Liginin Fenerbahçe’sidir

Bir kere düşüşe geçtiniz mi çıkış kolay olmuyor. Beş maç, altı maç, on maç kaybediyorsunuz. Sabır gerekiyor. Her şeyi yapsanızda sahaya çıkıp oynama şansınız yok.  Gazeteci beni arıyor. Konuşsanda konuşmasanda yazacağım diyor. Sizler canlı oarak bizim hedef belirttiğimizi duydunuz mu? Gazetecilerin her yazdığına inanmayın. Biz iki genel kurulumuzda şunu söyledik : Biz size şampiyonluk sözü vermiyoruz. Vermek için ya karşı takımları ya hakemleri satın alacaksınız. Böyle bir şeyde bizim yapımızda karakterimizde yoktur. Bu sözü Aziz Yıldırımda veriyorsa yalandır.Şampiyonluk hedefi olan bir takım oluşturacağım denilir.Top yuvarlaktır. Gelirsin gelirsin son hafta kaybedersin. Futbolcu sahaya çıkıpta yüreğini ortaya koymasa ne yaparsanız boş. Rizespor Bank Asya Liginin Fenerbahçe’sidir. Kadromuza bakınca biz dördüncü en yaşlı kulübüz yaş ortalamamız 26.7 dir. Bir karma yapmanız gerekiyor. Sırf gençlerle gitmiyor.Bazı şeyleri başarmak için sabır gerekiyor.Bizim takımın yedeklerini almak için her kulüp başkanı yalvarıyor. Şu yedekleri ver ben şampiyon olayım diye. Ama takım olmak ayrı bir şey bu altı ayda bir yılda olmuyor.

 

Rize’de binlerce başkan var, binlerce teknik direktör var

10. hafta biz liderin bir puan arkasındaydık sonra düşüş başladı. Son on üç maçımızda kayıp puan 27. Bu manada halkın tepkisini de anlayışla karşılıyoruz.Rize değil dünyada uzayda bile en zor yerdir.Rize’de binlerce başkan var, binlerce teknik direktör var. Araba yoldan çıkınca yol gösteren çok olur. Sanki biz uzaydan gelmiş gibi dışaridaki Rizeliler, öz Rizeliler handikapını yaşadık. Bunu aştık artık.

 

Maça üç bin kişi gelmiyor. Nerde Rizeliler

Hep kazanmak diye bir şey kaybetmeyi de bileceksiniz. Marka olmak için sabredeceksiniz. Kazanınca herkes yanınızda. Maç kaybediyorsunuz. Maça üç bin kişi gelmiyor. Nerde Rizeliler. Bilet fiyatlarını 1 lira yapıyoruz. Maça gelen yok. Biz sporu Rizenin sosyalleşmesi için araç olarak kullanıyoruz. Şehrin markalaşması için. Eninde sonunda şampiyon olursunuz.

Oldukta. Onca sezon 1. Ligde süper ligde kaldık. Asıl olan Rizeli zihniyet devrimini gerçekleştirmeli. Biz bunun için geldik. İlk geldiğimiz maçta Manisa’ya 2-0 yenildik taraftarlar bağırdı: Yönetim istifa. Ama bu gün geldiğimiz noktada çok yol aldık. Rize insanına değer verdiğinizde yüzde doksan sonuç alıyorsunuz. Rize’yi güzel kılan budur. Oktay Çevik ve Hasan Vezir kendi değerlerimiz. Onlardan sonra tekrar bir Rizeli hca ile çalışılmaz mi? Çalışılır ama bu isim Aptullah Avcı ve onun gibi bir isim olursa olur.

 

Metin Kalkavan’dan masallar

Eksikliğimiz maç kaybettiğinizde ne derseniz deyin masal gibi geliyor insanlara. Alahattin Onay Bey’in proğramında bir insan mesaj göndermiş : Alahattin Bey “Metin Kalvan’dan masallar” kitabı nerde satılıyor, alıp okuyup uyumak istiyorum. Biz masal anlatmıyoruz. Biz Rizespor’un yarınlarını düşünüyoruz.

 

İyi bir cerrahim. Rizespor’da yanlışlara neşter vurmak için burdayım

Rizespor son Giresun Maçında sinavı başarı ile geçti. Olay Rize’de oldu ve rakip takip kapatma cezası aldı. Biz orada barıştan sevgiden yana olduk olayı yatıştırdık.Rizespor’un başarısı için mücadele ediyoruz.Taraftarımız galibiyet sonrası olduğu gibi yenilgi de de takımı yanlız bırakmamalı. Ben iyi bir cerrahim. Rizespor’da yanlışlara neşter vurmak için burdayım. Rize ve Rizesporu marka haline getireceğizÜlvi Suvarioğlu biz ne dersek onu yapar. Almadığı hiç bir yetkiyi kullanamaz. Hataları olmuştur. Bizimde herkesinde hataları vardır.  Bizde kurumsal bir yapı vardır. Bizimde konuşacak zamanımız gelecek.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2010, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73