banner72

Rizespor`da Genel Kurul Heyecanı!

Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü Derneği 81. Mali olağan genel kurul toplantısı Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezinde yapıldı.

Rizespor`da Genel Kurul Heyecanı!
Toplantıya Çaykur Rizespor kulübü başkan yardımcısı Halim Mete, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı (DOKAP) Ekrem Yüce, Belediye Başkanları, Sivil Toplum Örgütleri Başkanları ve dernek üyeleri katıldı. Rahatsızlığı nedeniyle başkan Metin Kalkavan genel kurul toplantısına katılamadı. Genel kurula katılımın az sayıda olduğu gözlemlendi.
 
DERNEĞİMİZ GEÇTİĞİMİZ 4 YILDA ÇOK İŞ YAPAMADI
Açılış konuşmasını yapan Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkan yardımcısı Halim Mete şunları söyledi; “Dört yıl önce derneğimiz spor kulübünü Rize Yatırım A.Ş. ye devretti. Kulüp devrinden sonra derneğimizin amacı Rize’de ki amatör sporların gelişimini sağlamaktı. Derneğimiz bu dört yılda maalesef çok bir iş yapamadı. Bunun yanında kulübümüz de Rizesporluları ve Rizelileri sevindiren başarıları yakalayamadı. Dernek olarak, amatör sporlarında bisiklet, hentbol, yüzme gibi hiç bir yerde yokuz. Çünkü Çaykur Rizespor’un şampiyonluğuna hedefledik. Aslında yeterli spor tesislerimizde yoktu. Rize Yatırım A.Ş. olarak stadyumu hazırlayıp hizmete sunduk. Ama kapalı spor salonunu yer konusunda sorunları olması ile maalesef bitirilemedi. Ama şu an da hummalı bir çalışma içindeyiz. Bu tesisimizde en geç 2014’ün ortasında Rize’ye kazandıracağız. Olimpik yüzme havuzunun bitmesiyle Rize’nin yüzme ile ilgili bir branş çıkartıp mücadele etmesini sağlamalıyız. Hemen yanında yer alacak kapalı spor salonu ile de hentbol, basketbol ve güreşte de iyi bir yere gelmemiz gerekiyor”

 
BU SEZON ŞAMPİYON OLACAĞIMIZA İNANIYORUM
Çaykur Rizespor’a Türkiye’nin en önemli teknik direktörünü transfer ettiklerini belirten Çaykur Rizespor Kulübü Başkan yardımcısı Halim Mete “Takıma gerekli transferler yapıldı. Denizli’nin takıma gelmesiyle kulüpte bir çok değişiklik oldu. Bunlardan bazıları ise artık önüne gelen demeç veremiyor. Kulubün basın sözcüsü ve teknik direktörümüz Mustafa Denizli gerekli açıklamalarda bulunuyor. Kulüpte artık kalmak yok, herkes merkezdeki mahallelerde bulunan evlere taşındı. Tesislerimizin etrafı kapatıldı. Bununla takımın antrenman yaparken dış etkenlerden etkilenmemesi sağlandı. Bunun gibi bir çok radikal değişiklikler yapıldı. Bu yıl başarının geleceğini inanıyorum. Yönetim şampiyon olmak istemiyor söylentilerine de üzülüyorum. Galip geldiğinde en çok futbolcular sonra ise yöneticiler seviniyor. Bunun herkes bilmelidir. Buradan taraftarımıza bir diğer sitemimde; niye 15 bin kişilik stat yapıldı diye tepki gösteriliyordu. Ama bizim stadımız maalesef iki maç dışında doldurulamadı. Seyircimizin bizi desteklememesine üzülüyorum. Artık ilçelerden belediyeler otobüs kaldırıyor. Bilet fiyatlarını en dibe çektik. İl dışından maçlarımızı izleyenler bizi yadırgıyor. Zirveye oynayan bir takımın neden bu kadar az taraftarı var diyorlar. Artık hep beraber bu takıma destek olmalıyız” diye konuştu.

KULÜP DERNEK AYRIMI YANLIŞ
Mali genel kurulda söz alan kongre delegesi ve eski yönetici Ömer Şan; Çaykur Rizespor takımının şehirden koparılmaması kulüp şirket ayrımıyla insanların kafasının karıştırılmaması gerektiği söyleyerek; “Bu takım Çaykur Rizespor kulübü ile varoluştur. Bu dernek şirket ayrımına gitmek kulüp kavramını yok saymak Çaykur Rizespor’u Rize’den koparmak anlamındadır. Buna kimse izin vermez. Kulübün futbol akademisi kurma kararı bütün amatör spor kulüpleri ile spor dallarını kapsamalıdır” diye konuştu.


Konuşmalar sonrasında mali raporlar okunarak, yönetim kurulu ve denetleme kurulu ibra edilmesiyle toplantı sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2013, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73