banner72

RTEÜ`de Tıp Bayramı Coşkusu

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Toplantı Salonu`nda 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla kutlama programı düzenlendi

RTEÜ`de Tıp Bayramı Coşkusu

Programa, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Karamustafa, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut Keskin, Rize İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Şafak Sünbül, daire müdürleri, Üniversitenin akademik ve idari personeli ile Tıp Fakültesi öğrencileri ve veliler katıldı.

rte-universitesinde-tip-bayrami-coskusu-(1).jpg

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda ilk olarak konuşmayı Tıp Fakültesi öğrenci temsilcisi Muharrem Özden yaptı. Eğitim hayatını başarıyla tamamlamak amacıyla içinde bulundukları zamanı en iyi şekilde değerlendirmeleri gerektiğinin altını çizerek konuşmasına başlayan Özden, teorik bilgilerle donatıldıkları Tıp Fakültesinin sürekli geliştiğini ve kendini yenilediğini, bununla birlikte staj imkânı buldukları Eğitim ve Araştırma Hastanesinin de sağlık alanında bölgeye hizmet sunduğunu kaydetti.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut Keskin ise programda yaptığı konuşmada düzenlenen bu  programlar sayesinde eğitime yeni başlayan öğrencilerle eğitimcilerin kaynaşmasının sağlandığının altını çizerek zor ancak  aynı zamanda bir o kadar da onur veren hekimlik mesleğini başarıyla sürdüren hocalara teşekkür etme fırsatı elde ettiklerini kaydederek eğitim ve hasta hizmetleri ile ilgili önemli mesafe kat eden Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bölgede yıldız haline geldiğini ifade etti.

rte-universitesinde-tip-bayrami-coskusu-(2).jpg

Rize İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Şafak Sünbül ise sağlık camiası açısından önemli bir günün yaşandığını belirttiği konuşmasında doktorluk mesleğinin ancak bilim, şefkat ve özveri unsurlarının bir araya gelmesi ile icra edilebileceğini söyledi.

rte-universitesinde-tip-bayrami-coskusu-(3).jpg

Rektör Prof. Dr. Arif Yılmaz ise tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutlayarak başladığı konuşmasında son yıllarda Türkiye’deki sağlık hizmetlerinin Avrupa standartlarına ulaştığını ifade ederek, bu olumlu tablonun ortaya çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

rte-universitesinde-tip-bayrami-coskusu-(4).jpg

Üniversitenin Tıp Fakültesi akademik personelinin göstermiş oldukları özveriden, öğrencileri ise Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesini tercih etmelerinden dolayı kutlayan Rektör Prof. Dr. Yılmaz; “Üniversitemizin lokomotifi Tıp Fakültemizdir.” dedi. 

Protokol konuşmalarının ardından yeni profesör ve doçent unvanını alan Öğretim Üyeleri için cübbe giyme töreni gerçekleştirildi. Geçen yılın dönem sonu başarısına göre dönem birincilerine başarı belgesi verildi. Program sonunda ise öğrenciler önlüklerini giydi. 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Tıp Fakültesi bahçesinde yemek ikramı yapıldı.

rte-universitesinde-tip-bayrami-coskusu-(5).jpg

rte-universitesinde-tip-bayrami-coskusu-(6).jpg

rte-universitesinde-tip-bayrami-coskusu-(7).jpg

rte-universitesinde-tip-bayrami-coskusu-(8).jpg

rte-universitesinde-tip-bayrami-coskusu-(9).jpg

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2013, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73