banner72

RTSO seçimleri için konuştu

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, 9 Şubatta yapılacak Rize Ticaret ve Sanayi Odası (RTSO) seçimleri hakkında konuşarak kendisinin ve Ak Parti’nin herhangi bir adaydan yana taraf olmadıklarını ve her adaya eşit mesafede bulunduklarını söyledi.

RTSO seçimleri için konuştu
Bakırcı,  "Bir önceki RTSO seçimleri öncesi Hasan Külünkoğlu ile Ömer Ofluoğlu yarışıyor. 30 kişinin bulunduğu bir ortamda Hasan Abiye aday olursan kazanamayacaksın kanaatindeyim dedim. Sonra baktım Hasan Abi aday olmuş. Herkes Halil Bakırcı. Külünkoğlu’nu Ofluoğlu’nun karşısına çıkardı dedi. Şimdi yine ticaret odasında bir yarış var. Benim sorumluluk taşıdığım belediyenin şirketinin reyleri var. Bunun dışında bir reyim yok. Kimseden yana taraf değilim. Partimin ilgili kuruluşları biz şu adayı destekliyoruz derse o zaman biz de o adayı destekleriz.
 
"Abi kardeş ilişkilerimiz olan Ramazan Aydoğan, geçen seçimde Ömer Ofluoğlu’nun listesinden seçime girmek istediğini söyledi. Kazanacaksan gir dedim. Yine aynı şekilde sordu. Yine kazanacaksan gir dedim. Bu dönem ayrıca dayımın oğlu bir başka aday Mustafa Mataracı’nın listesinden seçime girmek istediğini söyleyerek sen ne dersin diye sordu. Ona da kazanacaksan gir dedim. Eğer ben taraf olsaydım Ramazan’a izin vermeyip girme deseydim o da herhalde bana sorduğuna göre girmezdi. Ben bugün bunu açıklama gereği duydum. Çünkü insanlar farklı farklı bakıyor. Siyaseten de taraf mıdır değil midir konusunda yetkili olan il başkanımdır. Yapılan uzun istişareler sonucu bunu partim adına Ak Parti adına söylüyorum. Parti olarak taraf olmadığımızı, herkese eşit mesafede olduğumuzu beyan ediyorum."dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2013, 21:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73