banner72

Şavşat Karagöl'de Kış

ARTVİN'in Şavşat İlçesine bağlı Meşeli Köyü'nde bulunan, yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanlarından biri olan Karagöl´ün yüzeyi yoğun kar yağış nedeniyle karla kaplandı.

Şavşat Karagöl'de Kış

Yüzeyi karla kaplanan gölün görüntüsü ziyaretçileri büyülüyor. Etrafı ladin ağaçlarıyla kaplı gölün yüzeyi yazın yeşil ve mavinin her tonuyla buluşurken, kışın ise beyaza bürünen örtüsüyle doğa fotoğrafçılarının ilgisini çekiyor.

http://www.08haber.com/resimler/haber/savsatkaragolB.jpg

Artvin´in Şavşat ilçesine bağlı Meşeli Köyü´nde bulunan ve ilçe merkezine 25 kilometre uzaklıkta yıllar önce meydana gelen heyelan sonucu oluşan Karagöl´ün yüzeyi geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle beyaza büründü. Yüzeyi yaklaşık 10 cm karla kaplanan göl bembeyaz görüntüsü görenleri büyülüyor. Türkiye´nin en büyük doğal akvaryumlarından biri olma özelliğini taşıyan göl, yazları yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği, Artvin´in önemli piknik mekanları arasında yer alıyor. Karagöl her mevsimde fotoğraf tutkunlarına ayrı güzellikler sunuyor. Ayrıca göle ulaşmadan önce karla kaplı yollarda ladin ağaçlarının arasında yapılan seyahat doğa tutkunlarına ayrı bir keyif yaşatıyor.

Kaynak : Hakan AYDIN/08HABER

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2010, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73