banner72

Selçuk Aydın hırs küpü

Avrupa ve Dünya Kıralar Arası Şampiyonu Selçuk Aydın, 'Kendimi favori olarak görüyorum' dedi.

Selçuk Aydın hırs küpü
Nisan'da İstanbul'da yapacağı dünya şampiyonluğu öncesi büyük bir hırsla çalışan Avrupa ve Dünya Kıralar Arası Şampiyonu Selçuk Aydın, 'Kendimi favori olarak görüyorum' dedi.

Almanya'nın Köln kentinde bulunan özel bir salonda birçok dünya şampiyonuyla birlikte antrenmanlarını sürdüren Trabzonlu boksör, adeta bir hırs küpüne döndü.

Çifte şampiyon Selçuk, ülkem ve halkım adına vuracağım diyerek; 'Nisandaki maç ülkemiz tarihinde bir ilkti teşkil ediyor ve ben bunun bilincindeyim. Vatanım benden bir dünya şampiyonluğu bekliyor ve üstlendiğim sorumluluğun bilinciyle var gücümle antrenmanlarımı sürdürüyorum. Herkese nasip olmayacak bu tarihi şansı değerlendirerek dünya şampiyonu olmak için çalışıyorum. Bunun için her türlü bedeli ödemeye hazırım. Diyet uzmanlarımın verdikleri reçeteler dolayısıyla istediğim gibi yiyemiyor, antrenörlerimin verdiği programlar nedeniyle istediğim gibi hareket edemiyorum. Ancak önemli değil, şayet ülkem bana böyle bir misyon yüklediyse sonuna kadar mücadeleye hazırım. Halkımla birlikte İstanbul sokaklarında zaferi kutlayacağımız günleri düşündükçe daha da hırslanıyorum' şeklinde konuştu.

Selçuk Aydın, Amerikalı Luis Collazo ile yapacağı dövüşü kazanması durumunda profesyonel boks dalında ilk dünya şampiyonu olarak Türk ve dünya tarihine geçecek.

Karşılaşmayı izlemek için Dünya Boks Federasyonu başkanıyla birlikte birçok ünlü de İstanbul'da olacak. Maç Amerika ve Almanya dahil yüze yakın ülke kanalından naklen yayınlanacak.

 

 

Kaynak:

 Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2010, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73