banner72

Senem 3 Boyutlu Kamerayla Aranacak

Rize'nin Fındıklı ilçesinde dalganın denize sürüklemesi sonucu kaybolan üniversite öğrencisi Senem Kasap'ı (21) arama çalışmalarına kıyıdan devam ediliyor.

Senem 3 Boyutlu Kamerayla Aranacak

Merkez Mahallesi sahilindeki rıhtımda bir hafta önce akşam, arkadaşlarıyla birlikte yürürken aniden gelen büyük dalgaya kapılarak denize düşen Senem Kasap'ın (21) bulunması için yapılan arama çalışmalarına, dün akşam havanın kararması nedeniyle ara verilmişti. Arama çalışmalarına, bugün kıyıdan yapılan çalışmalarla yeniden başlandı.

Fındıklı Kaymakamı Hakan Alkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, arama çalışmalarına bugün kıyıdan deniz polisi ve vatandaşlar tarafından devam edildiğini, sonuç alınamaması halinde 3 boyutlu kamerayla aramalara başlanacağını söyledi.

Alkan, dün geniş kapsamlı bir arama yaptıklarını belirterek, ''Dün Karadeniz Dalgıçlar Spor Kulübü'nden 7, Rize Deniz Polisi'nden 5, Rize Sivil Savunmadan 1 ve 3 de sivil dalgıç olmak üzere 16 dalgıcın katıldığı arama çalışmalarından bir sonuç alamadık. Bu günden sonra dalgıçla arama çalışması yapılmayacak. Sadece kıyıdan arama çalışması yürütülecek'' dedi.

ÜÇ BOYUTLU KAMERAYLA ARANACAK

Kaymakam Alkan, deniz altını gösteren kamerayla da arama çalışması yapılacağını bildirerek, şöyle devam etti: ''Bu kamera, Sakarya Sivil Savunma Müdürlüğünde var. Deniz altını 3 boyutlu olarak gösteriyor. Herhangi bir tekneden suyun içine sokuluyor ve dip taraması yapıyor. Ayrıntılı bir şekilde denizin dibini gösteriyor. Kameranın ilçeye getirilmesi için gerekli girişimlerde bulunduk. Bu kamera ile bir sonuca ulaşılmasını ümit ediyoruz.''

Alkan, genç kızın babası Ömer Kasap ile abisi Feyyaz Kasap'ın dün ilçede çalışmaları takip ettiklerini, kendisinin de çalışmalar hakkında bilgi verdiğini kaydetti.Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2010, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73