banner72

Sibel Kekilli'nin Irkçılık İsyanı: Türk Olmam Nedeniyle Daha Az Rol Alıyorum

Türk olduğu için ırkçılığa uğradığını belirten ünlü oyuncu Sibel Kekilli, Türkiye kökenli olmam nedeniyle daha az ve daha farklı roller aldığımdan eminim diye konuştu..

Sibel Kekilli'nin Irkçılık İsyanı: Türk Olmam Nedeniyle Daha Az Rol Alıyorum
banner75
Oyuncu Sibel Kekilli, Almanya'daki ırkçılık tartışmalarına katıldı. Kekilli, Türkiye kökenli olduğundan oyunculukta eşit şansa sahip olmadığını, insanların gruplandırılmasının son bulması gerektiğini söyledi.

"TÜRKİYE KÖKENLİ OLMAM NEDENİYLE..."

Uluslararası yapımlarda da rol alan ünlü oyuncu, "Çocukluğundan itibaren ırkçılıkla tanış olduğunu" ifade etti. Die Welt gazetesine konuşan 38 yaşındaki Sibel Kekilli, "Türkiye kökenli olmam nedeniyle daha az ve daha farklı roller aldığımdan eminim" diye konuştu.

"AYNI ORANDA İYİ OLMANIZ KESİNLİKLE YETMİYOR"

Kekilli, kendisinden beklentinin bir Türkü oynadığı roller olduğunu ve aksi durumda medya yöneticilerinin rahatsızlık duyduklarını belirtti. Kekilli, göçmen kökenli kişilerin oyuncu olarak eşit şansa sahip olmadığını belirterek, "Aynı oranda iyi olmanız kesinlikle yetmiyor" dedi.

"ALMANLAR İÇİN YETERİ KADAR ALMAN DEĞİLİM"

Oyuncu, bir yönetmenin kendisine verilen başrolü ırkçı gerekçelerle yeniden kendisinden geri çektiği bir durumla karşılaştığını da ifade etti. Sibel Kekilli, "Türkler için fazla Alman, Almanlar için ise yeteri kadar Alman değilim" diyerek, insanların sistematik şekilde gruplandırılmasının artık bir son bulmasını dilediğini söyledi.

Türkiye,Sibel Kekilli
Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73