banner72

Sıcak Evde Oturup Karı İzlemek Güzel Ama

Trabzon Belediyesi, donma tehlikesi ile karşı karşıya kalan Ali Taş ve Rahim Kara isimli vatandaşları misafirhaneye yerleştirdi.

Sıcak Evde Oturup Karı İzlemek Güzel Ama

Trabzon Belediyesi evi olmayan ve sokakta yaşayan vatandaşlara şefkat elini uzattı. Belediye, sokakta kalan 54 yaşındaki  Ali Taş ve 57 yaşındaki İbrahim Kara isimli vatandaşı donma tehlikesine karşı Belediyeye ait Esiroğlu’ndaki misafirhaneye yerleştirdi.

Belediye, havalar ısınıncaya kadar bu iki vatandaşın besleme, barınma ve giyecek ihtiyacını karşılayacak.

Evleri olmadığından yıllardır sokaklarda yaşayan Ali Taş ve İbrahim Kara, sokakların kendi evleri gibi olduğunu belirterek aşırı soğuklar nedeniyle donma tehlikesi yaşadıklarını ve bu zor günlerde kendilerine yardım elini uzatan Trabzon Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, aşırı soğuk ve kar yağışı nedeniyle bir yandan kar ve buzlanmayla mücadele ettiklerini bir yandan da donma tehlikesiyle karşı karşıya kalan evsiz vatandaşlara şefkat elini uzatarak belediyeye ait misafirhaneye yerleştirip onların her türlü barınma, giyim ve gıda ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını belirtti.


Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2010, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73