banner72

Sierra'yı LAZ ZİYA mı Öldürdü?

52 kişiden kan örnekleri toplayan polis, Sarai Sierra'nın katili için 6 ilde 27 kişiyi arıyor.

Sierra'yı LAZ ZİYA mı Öldürdü?

Sarayburnu surlarında cesedi bulunan ABD’li Sarai Sierra’nın katilini bulmak için polis, bölgede yaşayıp da cinayet sonrası kaybolan 27 kişiyi yakalamaya çalışıyor.

52 KİŞİDEN KAN ÖRNEĞİ ALINDI

İstanbul’da 21 Ocak’ta kaybolan ve 2 Şubat’ta cesedi Sarayburnu surlarında bulunan Amerikalı amatör fotoğrafçı Sarai Sierra’nın (33) katilini bulmak için İstanbul Emniyeti bünyesinde oluşturulan özel ekip, çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Vatan gazetesinden Mehmet Ali Demir'in haberine göre, soruşturma çerçevesinde daha önce 52 kişiden kan örnekleri alan polis, Sarai’nin üzerinden ve olay yerinden elde ettiği bulgularla DNA karşılaştırması yaptı.

6 İLE EKİP GÖNDERİLDİ

Ancak bu kişilerin DNA’ları uyuşmadı. Polis cinayet zamanına kadar Sarayburnu ve Cankurtaran bölgesinde surları ve barakaları mekan tutan ancak cinayet sonrası ortadan kaybolan 34 kişi olduğunu belirledi. Bu kişilerden 7’si yakalandı. Doku örnekleri incelemek üzere kriminal laboratuarlara gönderilen 7 kişinin DNA’ları Sarai’nin cesedinden ve olay yerindeki alınan DNA’larla uyuşmadı. Polis şimdi geriye kalan 27 kişiyi arıyor. Bu kişilerden bazılarının İstanbul dışında olduğu belirlendi. Bunun üzerine Cinayet Büro dedektifleri, Gürcistan’ın Batum şehri ile Hopa, Antalya, Balıkesir, Karabük, Adana ve Hatay’da Sarai cinayetinin faili olabilecek bu kişilerin peşine düştü. Bu illere ekip gönderildi. Ekipler bu kişileri yakalayabildikleri takdirde DNA örneklerini alarak Sarai’nin üzerinde çıkan bulgularla karşılaştıracak.

LAZ ZİYA KAYIPLARDA

Cinayetin bir numaralı zanlısı ise kağıt toplayıcısı Laz Ziya. Polis cinayet sonrası İstanbul'dan Karabük'e geçen Laz Ziya'nın da peşinde. 46 yaşındaki zanlının Karabük'teki evine özel ekip gönderildi. Sarai cinayetinde bulunan battaniyenin de Laz Ziya'ya ait olduğu tespit edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2013, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73