banner72

Su Ürünleri Yetiştiricileri'nden Pazar'da toplantı

Pazar Ziraat Odası'nın ev sahipliğinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Rize İl Müdürü Şafak Bulut'un da katılımıyla önemli bir toplantı gerçekleştirildi.

Su Ürünleri Yetiştiricileri'nden Pazar'da toplantı

CENGİZ YILDIRIM
Rize İç Su Ürünleri Yetiştiriciler Birliği Başkanı Mustafa Memoğlu, göreve seçildiği kongrede; ucuz balık yemi temin etme konusunda verdiği sözü yerine getirmek için ilk adımı attı.

mustafamemoglu.jpg

Pazar Ziraat Odası Toplantı Salonunda; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Rize İl Müdürü Şafak Bulut, Tarım Kredi Kooperatifler Birliği Bölge Müdürü Süleyman Kurt, Pazar Ziraat Odası Başkanı Nurettin İnce, ilgili daire amirleri ve işletme sahipleri ile gerçekleştirilen toplantıda, bir konuşma yapan Rize İç Su Ürünleri Yetiştiriciler Birliği Başkanı Mustafa Memoğlu, balık üreticileri olarak balık fiyatlarının ucuz olduğunu ve pazarlama sorunları yaşadıklarını ifade ederek, "Çiftlik sahiplerinin pazarlama sorunları için Et Balık Kurumu ve Tarım Kredi Kooperatifleri ile ortak çalışma yapılması gerekmektedir. Balık üreticilerinin en büyük sıkıntısı, balık yeminin teminidir. Bu yem alınırken çok pahalıya mal edildiği için tarım kredi kooperatiflerinden peşin ve vadeli olarak temin edilmesine birlik üyeleri olarak karar verildi. Trabzon Tarım Kredi Kooperatifler Birliği ile işbirliği kararı alarak çiftlik sahibi birlik üyesi üreticilere peşin ve bir yıl vadeli balık yemi temini için anlaşmaya varıldı." dedi.

topl1.20130320233852.jpg

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Rize İl Müdürü Şafak Bulut,  çiftlik sahiplerinin kapasitelerini birleştirmesi ve üretimlerinin en az 50 tondan aşağı olmaması gerektiğini vurgulayarak, çiftlik sahiplerinin birleşerek bilinçli bir üretim yapmalarını önerdi. Müdür Bulut tüm sorunların çözümü için il müdürlüğü olarak üreticilerin emrinde olduğunu kaydetti.

topl3.20130320233922.jpg

Tarım Kredi Kooperatifler Birliği Bölge Müdürü Süleyman Kurt ise üreticilere diğer bölgelerde hayvancılık dahil çok konuda yardımcı olduklarını ve bölgede kivi alımı ve gübre temininde de Pazar Ziraat Odası ile çok güzel iş birliği halinde çalışmakta olduklarını söyledi. Kurt, birlikle de balık yemi ve her türlü makine tesisat temininde de yardımcı olacaklarını belirtti.

topl2.20130320233942.jpg

Toplantıya ev sahipliği yapan Pazar Ziraat Odası Başkanı ve Tarım Kredi Kooperatifler Birliği Bölge Yönetim Kurulu Üyesi Nurettin İnce de tarım kredinin tüm olanaklarından Rize'de üretim yapan üreticilere sonuna kadar destek sağlanacağı sözünü verdi.

topl4.20130320234013.jpg
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2013, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73