banner72

Süper Kızlar, Rize’nin Gönül Elçileri Olacak...

Türkiye Hentbol Federasyonu Bayanlar Hentbol Süper Ligi Ekiplerinden Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü’nün (GSK) Yönetim Kurulu, Teknik Kadrosu ve Oyuncuları Rize’de Gönül Elçiliği Görevi Yapacak.

Süper Kızlar, Rize’nin Gönül Elçileri Olacak...

Rize’nin Çayeli İlçesindeki Lale Lokantasında Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü onuruna bir yemek veren Rize Valisi Nurullah Çakır, süper lig ekibinden 'Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri' projesini kendilerinin üstlenmesini istedi.

Yemeğe Vali Çakır’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Şefik Aygöl, Rize İl Genel Meclis Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Hakan Gültekin, Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Pehlivan, Ardeşen GSK Başkanı Sultan Rauf Oğuz, Onursal Başkan Dursun Yaşaroğlu, Rize İl Genel Meclis Üyeleri, Ardeşen GSK Teknik Direktörü Hüsnü Kemal Durak, Teknik Ekibi ve Sporcular Katıldı.

Yemekte, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen 'Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri' isimli projenin Rize’nin Süper Kızları tarafından hayata geçirilmesine karar verildi.

Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Lig ekiplerinden Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübünün yönetim Kurulu, Teknik Kadrosu ve oyuncuları tarafından hayata geçirilecek olan projenin ilk adımı verilen yemekli toplantıda Rize Valisi Nurullah Çakır tarafından atıldı.

Vali Çakır, “Ardeşen GSK gönül elçiliğine topyekûn aday olmalı. Çünkü ilimizi Süper Lig’de temsil eden tek takım. Bu kapsamda yönetim kurulu ve teknik kadro öncülüğünde bütün sporcular Rize’de sosyal çevreye muhtaç olan ihtiyaç sahibi çocuklara hentbol öğretecekler. Ya da farklı spor dalları ile ilgili kendileri ile ilgilenecekler. Belki de o çocukla gelecekte hentbolcu olamayacak ama onlara sunulacak olan eğitim imkânlarıyla sosyallik ve çevre kazanmış olacaklar ve hayatlarının en önemli gelişme döneminde özgüven kazanacaklar. Bu şekilde toplumda gönüllülük kavramına yönelik farkındalığının geliştirilmesi, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak gönüllü sayısının arttırılması, insan kaynağı ihtiyacının güçlendirilmesi ve gönüllü çalışmanın yaygınlaştırılması sağlanacak.” Dedi.Yemeğe katılan İl Genel Meclisi Başkanı ve Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Gültekin, yaptığı değerlendirmede; “Kızlarımızın sportif başarının yanı sıra birer gönül elçisi olmalarından büyük mutluluk duyduğunu” söyledi.

Takım Kaptanı İlke Şen’de, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen 'Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri' projesine Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü olarak tam destek veriyoruz. Projenin Rize ayağını büyük bir gönüllülükle üstleneceğiz ve Rize’de sosyal çevreye muhtaç ihtiyaç sahibi çocuklara sahip çıkarak kendilerine eğitimler vereceğiz.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 21:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73