banner72

Suriye’de ölen rizeli gencin görüntüleri yayınlandı

Suriye televizyonu, esad güçlerine karşı savaşmak için türkiye'den suriye'ye giderek özgür suriye ordusu’na katılan rizeli burak yazıcı’nın ölüm görüntülerini yayınladı

Suriye’de ölen rizeli gencin görüntüleri yayınlandı
Suriye’de Türkçe yayın yapan bir televizyon kanalı, Esad güçlerine karşı savaşmak için Suriye’ye giderek Özgür Suriye Ordusu’na katılan Rizeli Burak Yazıcı’nın (22) ölüm görüntülerini yayınladı.

Rize’nin Taşköprü köyünde ikamet eden 22 yaşındaki Burak Yazıcı, iki ay önce Esad rejimine karşı savaşmak için evinden ayrılmıştı. Geçtiğimiz hafta Suriye’nin Halep kentinden Yazıcı’nın evini arayan ve babası Hasan Yazıcı ile görüşen ve arkadaşı olduğunu iddia eden kişiler, Yazıcı’nın Esad askerleri ile girdiği çatışmada hayatını kaybettiği bilgisini verdi.

Oğlunun ölüm haberi ile yıkılan Baba Hasan Yazıcı, oğlunun cenazesinin Rize’ye getirilmesi için çalışma başlatmış kendisini telefonla arayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan da yardım sözü almıştı.

Dışişleri Bakanlığı yetkilileri baba Yazıcı ile görüşerek oğlunun öldüğüne dair her hangi bir bilgiye ulaşamadıklarını belirtmişlerdi. Suriye’de Türkçe yayın yapan bir televizyon kanalı geçtiğimiz gün Burak Yazıcı’ya ait olduğu ileri sürülen ölüm görüntülerini yayınladı.BABA OĞLUNU KOLUNDAKİ TÜRK BAYRAĞI DÖVMESİNDEN TANIDI
Konuyla İlgili olarak telefonda açıklama yapan baba Hasan Yazıcı, oğlunun cenazesini kolundaki Türk Bayrağı dövmesinden tanıdığını belirterek, “Oğlum evden ayrılmadan önce kolundaki Türk bayrağı dövmesini kendisi çizmişti. Görüntüleri izledim. Cenaze oğluma ait. Ben kalkıp Halep’e gittim. Bir çok yetkili ile görüştüm. Oğlumun şehit edilmesinden sonra mücahit arkadaşları tarafından Türkiye sınırına 45 kilometre mesafede defnedildiğini iddia edildi. Oğlumun mezarının bulunarak cenazesinin ülkemize getirilmesini için devlet yetkililerinden yardım istiyorum” dedi.Öte yandan sosyal paylaşım sitelerinde Burak Yazıcı ile ilgili yapılan paylaşımlarda Yazıcı’nın Suriye’de çekildiği tahmin edilen silahlı fotoğrafları bulunuyor.
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2013, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73