banner72

Suriye'ye Savaşmaya Rize'li Giden Genç Öldü!

2 ay önce Esad rejimine karşı savaşmak için Rize’den Suriye'ye giden gencin öldüğü iddia edildi. Gencin Rize'deki evinde yas var....

Suriye'ye Savaşmaya Rize'li Giden Genç Öldü!

İki ay önce Esad rejimine karşı savaşmak için Rize’nin Taşköprü köyündeki evinden ayrılan Burak Yazıcı’nın hayatını kaybettiği iddia edilirken, resmi makamlar ölüm bilgisini henüz doğrulamadı.

Rize’nin Taşköprü köyünde ikamet eden 22 yaşındaki Burak Yazıcı, iki ay önce Esad rejimine karşı savaşmak için evinden ayrılmıştı. Bugün Suriye’nin Halep kentinden Yazıcı’nın evini arayarak babası Hasan Yazıcı ile görüşen ve arkadaşı olduğunu iddia eden kişiler, Yazıcı’nın Esad askerleri ile girdiği çatışmada hayatını kaybettiği bilgisini verdi.

burak-yazici-rize.jpg

Yazıcı’nın ölüm haberi evine ateş gibi düştü. Aldığı haber karşısında sinir krizleri geçiren baba Yazıcı, oğlunun kendi rızaları olmadan Suriye’ye gittiğini belirterek, “Bu ülkenin sınırları yok mu. On binlerce genç nasıl pasaportsuz sınırını geçiyor. Benim oğlumun ölümünün sorumlusu hükümettir. Dışişleri Bakanı ve Başbakan oğlumun cenazesini Türkiye’ye getirsinler” dedi.

hasan-yazici.jpg

Baba Yazıcı, oğlunun altı ay önce tekrar Suriye’ye gittiğini belirterek, “Altı ay önce yine Suriye’ye gitmişti. O zaman bin TL yasal olmayan sollarla sınır ihlali yaptığı için ceza aldı. O cezası iptal edildi. İki ay önce tekrar Suriye’ye gideceğini söyledi. Bana, bebekleri öldüren o Esat’ın bir adamını öldürebilsem bana yeter diyordu. Biz istemedik ama kaçarak gitti” dedi.

Yazıcı’nın annesi Tülin Yazıcı ise, oğlunun kendisinde kalan fotoğrafına sarılarak gözyaşları döktü. Resmi makamlar henüz Yazıcı’nın ölüm bilgisini doğrulamadı.

hasan-yazici-tulin-yazici.jpg

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2013, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73