Suud Kralı Abdullah Sisi'yi ziyaret edecek

Suudi Arabistan Kralı Abdullah , Sisi yönetimine destek ve bölgesel gelişmeleri değerlendirme amacıyla Mısır'a ziyaret gerçekleştirecek.

Suud Kralı Abdullah Sisi'yi ziyaret edecek
Suudi Arabistan Kralı Abdullah b. Abdulaziz, Sisi yönetimine destek ve bölgesel gelişmeleri değerlendirme amacıyla Mısır'a bir ziyaret gerçekleştirecek

Suudi Arabistan Resmi Haber Ajansı'nda (SPA) yer alan habere göre Abdullah'ın Fas ziyaretinin ardından dönüş yolunda Mısır'a bir ziyarette bulunacağı bildirildi.

Mısır basınında Ziyaretin darbe sonrası yapılan seçimlerde cumhurbaşkanı seçilen Sisi Abdulfettah Sisi'yi kutlama ve destek amaçlı olmasının yanısıra Mısır Donerler Toplantısı'na ilişkin görüş alışverişinde bulunmayı hedeflediği değerlendirmesi yapılıyor. Mısır kamuoyunda söz konusu ziyaretin Irak'taki gelişmeleri ve bölgeye yansımalarının da gündem maddeleri arasında olduğu ifade ediliyor.

Kral Abdullah'ı Kahire Havalimanın'da Sisi, Başbakan İbrahim Mihlib ve Dışişleri Bakanı Samih Şükrü'nün karşılaması bekleniyor.

Abdullah b. Abdulaziz, Mısır'da 3 Temmuz askeri darbesinin ardından yaptığı destek konuşmasında "ülkenin içinde bulunduğu karanlık bir tünelden çıkarıldığı'nı" söylemişti. Ardından gelen süreçte Mısır'a ekonomik yardımlarda bulunan Suudi yönetimi son olarak Sisi'nin cumhurbaşkanı seçilmesiyle birlikte donerler toplantısı düzenlenmesi çağrısında bulunmuştu.
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2014, 00:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER