banner72

Trabzon'a yatırıma davet etti

AK Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Cevdet Erdöl, İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçisi Bahman Hosseinpour'la görüştü.

Trabzon'a yatırıma davet etti

TBMM Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Cevdet Erdöl, İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçisi Bahman Hosseinpour'la görüştü.

İyi niyet temennilerinin iletilmesiyle başlayan görüşmede yüzyıllara dayanan tarihi komşuluğun günümüz şartlarında her alanda geliştirilmesi için her türlü adımın atılabilmesi ve tarafların en üst seviyede gayret göstermeleri konusunda fikir birliğine varıldı.

Cevdet Erdöl, görüşmede İranlı otomobil sektöründeki iş adamlarını Türkiye'de ve özellikle Trabzon'da yatırım yapmaya davet ederken, Trabzon şehrinin İran için önemli bir liman kenti olmasının bu ülke tarafından fark edildiğini ve bu farklılığı daha da ileri götürebilmek için her iki tarafın üst düzey bir gayret gösterme çabasına girmesi gerektiğini söyledi. Erdöl, bu bağlamda Trabzon Limanı ile İran'ın Bender Abbas limanları arasında protokol imzalanarak ticari ilişkileri daha üst düzeyde tutulması gerektiğini vurguladı.

İran'ın Ankara Büyükelçisi Bahman Hosseinpour ise iki ülke arasında özellikle sağlık alanındaki ilişkilerin iyileştirilmesinin çok önemli bir yer tuttuğunu bu amaçla TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı sıfatıyla Prof Dr Cevdet Erdöl'ü ve komisyon üyelerini en kısa sürede İran'a beklediklerini yine her iki ülke arasındaki ticareti geliştirmek amacıyla gerçekleştirilecek görüşmelerde Trabzon milletvekillerini de ülkesinde görmek istediğini belirtti.Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2010, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73