banner72

Trabzon'da öğretmen dayağı

Trabzon'da bir öğretmenin iyi yazamadığı için öğrencisini dövdüğü iddia edildi.

Trabzon'da öğretmen dayağı

Trabzon'da bir öğretmenin, tahtaya kaldırdığı öğrencisini iyi yazamadığı gerekçesiyle ittiği, sıraya çarpan çocuğun bacağının kırıldığı iddia edildi.

İddiaya göre, Maçka ilçesindeki bir ilköğretim okulunun 1. sınıfına başlayan Pehlivan Y, 25 Kasım 2009'da, sınıf öğretmeni H.B. tarafından, harfleri yazması için tahtaya kaldırıldı. Güzel yazamadığı gerekçesiyle öğretmeni H.B. tarafından itilen öğrencinin dengesini kaybederek sıraya çarptığı ve bacağının kırıldığı öne sürüldü.

Pehlivan Y'nin annesi Pınar Y,  oğlunun, ''harfi güzel yazamadığı'' gerekçesiyle öğretmeni tarafından itildiğini, sıraya çarpması sonucu bacağının kırıldığını iddia ederek, ''Bu olay olunca öğretmenler, aynı okulun 5'inci sınıfında okuyan büyük oğlum Ramazan'ı çağırtarak bize haber vermesini istemişler. O bize haber verene kadar oğlumu hastaneye götürdüler'' dedi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesine kaldırılan ve burada baldır kısmında kırık tespit edilen oğlunun bacağının alçıya alındığını belirten Pınar Y, yürümekte zorlanan oğlunun ameliyat edilmesine karar verildiğini söyledi.

Maddi durumları iyi olmadığı için ameliyatı yaptıramadıklarını ifade eden Pınar Y, okul müdürünün konunun başka yerlere aksettirilmemesi şartıyla yaptıkları masrafların karşılanacağı, öğrencinin eğitimine öğretmen gönderilmek yoluyla evde devam edileceği sözü verdiğini, bu nedenle şikayetçi olmadıklarını belirtti. Pınar Y, ''Ancak bize verilen hiçbir söz yerine getirilmedi'' dedi.

Trabzon Valiliğinin, konunun detaylı olarak incelenmesi için yasal işlem başlattığı bildirildi.


Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2010, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73