banner72

Trabzonspor'da Fatih Tekke şoku

Trabzonspor yönetiminin uzun uğraşlar sonucunda Fatih Tekke'nin bonservisini alma konusunda Zenit'i ikna etmesinin ardından, yaşanan gelişmeler camiada şok etkisi yaptı.

Trabzonspor'da Fatih Tekke şoku

Trabzonspor yönetiminin uzun uğraşlar sonucunda Fatih Tekke'nin bonservisini alma konusunda Zenit'i ikna etmesinin ardından, yaşanan gelişmeler camiada şok etkisi yarattı. İlk gün Fatih Tekke'ye bir türlü ulaşamayan Bordo - mavili yöneticiler daha sonra çeşitli kaynaklardan Tekke'ye ulaşmaya çalıştı. Trabzonspor'un Altyapı Koordinatörü Sadi Tekelioğlu da, Fatih Tekke'nin ağabeyi Salih Tekke'yi arayarak, "Bu transferi bitirdik ama Fatih'e ulaşamıyoruz. Telefonunu açmasını söyler misin?" dedi. Ancak Salih Tekke de, Fatih Tekke'ye ulaşamadığını söyleyince bordo - mavili yöneticiler, futbolcunun menajeri ve avukatıyla sürekli temas halinde bulundu. Teknik direktör Şenol Güneş de, aynı gün içerisinde Fatih Tekke'yi 10 kez aradı. Tekke'nin telefonlara çıkmaması üzerine, futbolcuya, 'Seni aramızda görmek istiyoruz' diye mesaj atan Güneş, bu mesajına da cevap alamayınca bordo - mavili yöneticilere Rusya seferini bir gün ertelemeleri gerektiğini belirtti.

BAŞKAN SADRİ ŞENER YIKILDI

Daha sonra Fatih Tekke'nin menajerinden ve çeşitli kaynaklardan futbolcunun Rusya'nın Rubin Kazan takımıyla anlaşma sağladığını öğrenen bordo - mavililer ikinci bir şok yaşadı. Buna rağmen transferden tamamen vazgeçmeyen Trabzonsporlu idareciler, Şener'in bir yakını aracılığıyla Zenit'le temasa geçti. Zenitli yöneticiler, "Bizde sorun yok. Ancak biz Fatih, Rubin Kazan'a gitmek istiyor" diye biliyoruz, şeklinde bilgi verince transfer harekatından vazgeçildi. Bu konuda özellikle Başkan Sadri Şener ve transferle bizzat ilgilenen Sportif Direktör Ünal Karaman adeta yıkıldı.

TRANSFER KAPANMAK ÜZERE

Fatih Tekke'yle daha önce yıllık 1 milyon 500 bin Euro vermeye anlaşan ve Fatih Tekke'nin de imzasının bulunduğu bu ön protokolü kulüp evrakları arasına koyan Trabzonsporlu idareciler, Fatih'in, "Bu rakam daha önceydi. Şimdi bu rakama olmaz. Bu fiyata gelemem" açıklamasıyla ikinci kez büyük şok yaşadı. Trabzonsporlu yöneticiler bu aşamadan sonra Fatih Tekke'nin transferinin gerçekleşme ihtimalinin çok zor olduğunu belirterek, "Yaşanan bu gelişmeler bizi gerçekten çok yıprattı" diye konuştular.

Trabzonspor'da yönetim cephesinden elde edilen bu bilgilere rağmen Fatih Tekke cephesinden hiçbir açıklamama yapmaması ise dikkat çekti.
Bu arada Zenit teknik direktörü Spaletti'yle birlikte bugün bir basın toplantısı düzenleyen Başkan Alexsandar Dyukov Fatih Tekke'yle Rubin Kazan ve Trabzonspor'un ilgilendiğini belirterek, "Biz görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Ama ikisinin de olmama ihtimali var. İstediğimiz şartlar oluşursa bu transfer gerçekleşebilir" diye konuştu.

Trabzonspor yönetiminin konuyla ilgili de bugün veya yarın kulübün internet sitesi aracılığıyla resmi bir açıklama yapmayı planladığı belirtildi.


Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2010, 23:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73