banner72

Transit Sahil Yolu, Pazar geçişinde niçin kıvrıldı?

Samsun Sarp arasında yapılan transit Karadeniz Sahil Yolu'nun tek kıvrımlı yeri Pazar geçişi. Sahil dolgusu yapılmadığı için Pazar'da yol keskin viraj şeklinde!

Transit Sahil Yolu, Pazar geçişinde niçin kıvrıldı?

Karadeniz Sahil Yolu’nu Rize Pazar geçiş güzergâhı tartışılıyor. Samsun Sarp arasında yapılan transit yolun, Rize’nin Pazar ilçesi girişindeki virajında sahil dolgusu yapılmadan yolun ani şekilde viraja düşmesi bu bölgede kaza sayısını yükseltirken, sürücülerin de şaşkınlığına neden oluyor.

viraj3.jpg

Pazarlı vatandaşlar, bu yolun transit yapıldığını, tüneller aşılarak, denizler deniz dolgusu yapılarak trilyonlar harcandığını, ancak kendi ilçelerinde böyle bir yanlışa imza atıldığını söyleyerek, “Pazar girişi Karadeniz Sahil Yolu’nun yüz karasıdır. Bu tarz bir viraj Samsun’dan Sarp’a kadar hiçbir yerde yok. Madem bu kadar güzel bir yol yapıldı; neden Pazar’da buy yanlışa göz yumuldu?  Kısa bir mesafede deniz dolgusu yapılarak yol evsafa uygun hale getirilebilirdi. Pazar zaten dar bir alanda, hem de ilçenin sahilinde yeni alanlar kazanılmış olurdu.” ifadelerini kullandılar.

viraj2.jpg

Pazar53 aracılığıyla yetkililere seslenen sürücüler ise Pazar girişinin büyük bir mühendislik hatası olduğunu ve bu alanda hemen her gün ufak çaplı olsa da kazalar meydana geldiğini belirterek, “Pazar girişi, Karadeniz sahil Yolu’nun ihtişamına yakışmayacak bir tablodur. Basit bir dolgu ile bu alan düzeltilebilir, bu keskin viraj ortadan kaldırılabilirdi. Ancak, ucuza kaçıldı. Yine de Pazar girişinden çay fabrikalarının olduğu alana bir proje ile dolgu yapılabilir. Hem bu yanlışlığa son verilir hem de ilçeye güzel bir sahil kazandırılır” dediler.

viraj1.jpg

Pazar53

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2013, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73