banner72

Tuncer Ergüven'e 2 Ayrı Tören Düzenlendi

Denizli’de geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Çaykur eski Genel Müdürlerinden ve Çaykur Rizespor Kulüp Başkanlarından Tuncer Ergüven için bugün iki ayrı tören düzenlendi.

Tuncer Ergüven'e 2 Ayrı Tören Düzenlendi

Rize ve Doğu Karadeniz Bölgesi'nde üretilen tarımsal ürünlerin geliştirilmesi ve yeni ürünlerin araştırılmasına yönelik tarımsal araştırmalar grubunun toplantısına katılmak üzere Aydın ili Söke ilçesine giderken Denizli'de meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Çaykur Eski Genel Müdürü, Çaykur Rizespor Eski Kulüp Başkanı ve Demokrat parti Rize Eski İl Başkanı Tuncer Ergüven'in cenazesi gece saatlerinde Rize'ye getirildikten sonra bugün Çaykur Genel Müdürlüğü ve Çaykur Rizespor Kulubü Tesislerinde düzenlenen iki ayrı törenin ardından Fındıklı ilçesine gönderildi. Ergüven'in cenazesi yarın (Cuma günü) Cuma Namazına müteakiben Fındıklı Merkez Camii'nde kılınacak cenaze namazından sonra Aksu Mahallesi'ndeki aile mezarlığına defnedilecek.

Denizli İlinde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Ergüven’in cenazesi ilk olarak 1992 ve 1995 yılları arasında Genel Müdürlüğünü yaptığı Çaykur Genel Müdürlüğü binasına getirildi. Burada Ergüven için bir tören düzenlendi.

Törene Rize Valisi Nurullah Çakır başta olmak üzere çok sayıda yakını ve seveni katıldı. Burada aile taziyeleri kabul etti. Törende konuşan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, “Tuncer abimiz bir ömür Çaykur ve çaya hizmet etmiş bir kardeşimiz. Kendi sorumluluk alanını çay ve Çaykur ile sınırlı tutmayan Rize'nin ve bölgenin diğer konuları ile de ilgilenen, bölgenin kalkınması konusunda projeler üretip sürekli fikir geliştiren farklı bir insandı” dedi. Ardından Rize Müftüsü Yusuf Doğan dua yaparak törene katılanlardan Ergüven adına helallik aldı.

caykur-eski-genel-mudurlerinden-tuncer-erguvene-son-gorev-3.jpg

Ergüven’in naşı daha sonra Çaykur Genel Müdürlüğü yaptığı dönemlerde aynı zamanda Çaykur Rizespor Kulüp Başkanlığı görevini de yürüttüğü Çaykur Rizespor Tesisleri’ne götürüldü. Burada da Ergüven için bir tören düzenlendi. Törene Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Mustafa Denizli ve futbolcular da katıldı.

caykur-eski-genel-mudurlerinden-tuncer-erguvene-son-gorev-1.jpg

caykur-eski-genel-mudurlerinden-tuncer-erguvene-son-gorev-2.jpg

TUNCER ERGÜVEN KİMDİR?

tuncer-erguven.20130314124351.jpg

1944 yılında Rize’de doğdu. 1963 yılında Karabük Demir Çelik Lisesi’nden, 1967 yılında da Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu. 28.01.1992 ile 01.11.1995 tarihleri arasında Çaykur Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra Çaykur Rizespor’un Kulüp Başkanlığını yaptı. Emekli olduktan sonra siyasete atıldı ve Doğru Yol Partisi ve Demokrat Parti’de Rize İl Başkanlığı yaptı. ANAP’la birleşme sürecinde de 2009 yılında bu görevinden istifa ederek, aktif siyasete nokta koydu. Tuncer Ergüven evli ve 2 çocuk babası.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2013, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73