banner72

Üst Geçitte İntihar Girişimi

Rize'nin meşhur üst geçidi 2 ayda bir manşetlerden düşmüyor. Daha önce en uzun üst geçit ve üzerinden minibüs geçme haberinden sonra şimdide intiharla gündeme geldi

Üst Geçitte İntihar Girişimi

İsmail Kahraman Kültür Merkezi önündeki  üstgeçidin demirlerine saat 14.30 civarında isimlerinin Ramazan A. (18) ile Hakkı A. (20) olduğu öğrenilen iki gencin tırmandığını gören polis ekipleri, bu kişileri indirmek için ikna etmeye çalıştı. Bu sırada arkadaşları da üstgeçide gelen gençler, polislere tepki gösterip inmeyeceklerini söyledi.

Uyuşturucu kullandıkları öne sürülen gençlerden Ramazan A, elindeki bıçakla bileğini kesti. Demirlerde aşağıya yukarıya gezmeye başlayan gençlerin düşme ihtimali üzerine itfaiyeden yardım istendi.


27630

Bu sırada polis ekipleri megafonla anons ederek gençleri ikna etmeye çalıştı. Çalışmalar sırasında şehir içi yol da trafiğe kapatıldı. İtfaiye aracının kurtarma sepetine binen polis ile itfaiye eri, yoldan yaklaşık 25 metre yükseklikte bulunan gençlere ulaştı. Bir süre gençleri ikna etmek için konuşan görevliler, Ramazan A'yı ikna ederek aracın sepetine aldı ve indirdi.

int.jpg

Bileğinde kesik olan Ramazan A, önce sağlık görevlilerinin kendisine müdahale etmesine tepki gösterdi. Daha sonra bileği sarılan Ramazan A, görevlilerle arkadaşını ikna etmek için tekrar üst geçide çıktı. Bir süre arkadaşını ikna etmeye çalışan Ramazan A, sinirli hareketler sergilemesi üzerine polislerce ambulansa götürülmek istendi. Direnen Ramazan A'yı 5 polis, kucaklarına alarak üst geçitten yola indirdi ve ambulansa götürdü.


27631

Geçidin üstünde bulunan ve ikna etmek için konuşan görevlilere olumsuz cevap veren Hakkı A'yı arkadaşları da ikna etmeye çalıştı. Bunun üzerine inmeye başlayan Hakkı A, biraz aşağıya indikten sonra kararını değiştirip tekrar yukarıya çıktı. Bir süre daha burada kalan Hakkı A, arkadaşlarının ikna etmesi üzerine yaklaşık 45 dakikanın ardından üst geçidin demirinden kayarak yola indi ve olay yerinden uzaklaşmaya çalıştı.

Hakkı A, polis ekiplerinin kendisini karakola götürmek istemesi üzerine tepki gösterdi. Yaşanan arbede sonrasında arkadaşları ve polislerce ikna edilen Hakkı A, Tophane Polis Merkezine götürüldü. 


27632


    
MİNİBÜS DE GEÇMİŞTİ
     
Aynı üstgeçitten 26 Mayıs 2009 tarihinde İsmail Güngör minibüsüyle geçmişti. Minibüsünde maddi hasar oluşan Güngör'e polis ekiplerince trafik cezası kesilmişti. Ayrıca Atatürk Caddesi'nden itibaren yapılan diğer bir üstgeçit de Güngör'ün minibüsle geçtiği üstgeçide bağlanmış, böylece oluşan yapının, Türkiye'nin en uzun üstgeçidi olduğu iddia edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2010, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73