banner72

Vergi Bilinci Erken Oluşmalı

Rize Defterdarı Nurettin Dirican ve beraberindeki heyet Rize Ticaret Borsası(RTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

Vergi Bilinci Erken Oluşmalı
Defterdar Dirican, Vergi Haftası nedeniyle RTB Yönetim Kurulu Başkanı ile yönetim kurulu üyelerini ziyaret ettiklerini belirterek, "Vergi haftası nedeniyle tüm mükelleflerimizin bulunduğu oda ve borsalar başta olmak üzere imkanlar ölçüsünde herkesi ziyaret edeceğiz. Esnafımızın bizden talepleri var ise bu talepleri değerlendireceğiz" dedi.

1990 yılından beri Vergi Haftası kutlamalarını vergi bilincini oluşturmak amacıyla yaptıklarını fakat istedikleri amaca tam anlamıyla ulaşmadıklarını söyleyen Defterdar Dirican, vergi bilincinin erken yaşlardan itibaren öğretilmesi gerektiğinin önemini vurguladı.

Ayrıca Defterdar Dirican “ 30,40,50 yıl önce insanlarımızın kamuya bakışı çok farklıydı. Vatandaş kamu kurumlarının önünden bile geçmekte imtina ederdi. Bunu kırma noktasına geldik. Toplum artık bilinçlendi. Vatandaş hakkını ve görevlerini çok iyi biliyor’’ dedi.

RTB Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan, Defterdar Dirican ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan memnun olduklarını belirterek, “Çocuklarımıza vergi vermenin önemini iyi anlatırsak daha başarılı olacağımızı düşünüyoruz. Artık bu konuda vergi bilincinin iş alanında oluştuğunu düşünüyorum.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2013, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73