banner72

Yarıyıl Tatili Berat Camiinde Dolu Dolu

Berat Camii, yarıyıl tatilinde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik, 5 vakit namazın kılınışı, namazda okunan dualar ve kısa surelerin tekrarını amaçlayan kurs düzenledi.

Yarıyıl Tatili Berat Camiinde Dolu Dolu

İki hafta süren kursa 136 erkek, 102 kız olmak üzere toplam 238 öğrenci katıldı. Öğrenciler hafta içi, namazda okunan dua ve kısa surelerin tekrarını ve 5 vakit namazın uygulamalı olarak tatbikini yaparak bilgilerini tazelediler. Hafta sonu ise, X-Box 360 oyunu ve film saatiyle bol bol eğlendiler.
 
Düzenlenen iki haftalık program sonunda farkındalık oluşturmak için öğrenciler, ebeveynleriyle birlikte sabah namazına davet edildi. Sabahın seherinde düzenlenen programa Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü (Rize İmam-Hatip Lisesi eski müdürü) Hızır Aktaş, İl Müftüsü Yusuf Doğan, İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitim Şubesi Müdürü Ali Keskin, Berat Camii görevlileri Halil Çelik ve İsa Kayış, yarıyıl tatilinde kursa devam eden öğrenciler ile anne ve babaları katıldı.

yariyil-tatili-berat-camiinde-dolu-dolu-gecti-1.jpg

yariyil-tatili-berat-camiinde-dolu-dolu-gecti-2.jpg
 
Programda öğrenciler dua ve kısa sureleri kendi aralarında oluşturdukları ikişer, üçer veya dörderli guruplarla arkadaşlarına tekrar ettirerek, 5 vakit namazın kılınışını anlattılar. Bütün hünerlerini sergileyen öğrenciler ebeveynleri tarafından büyük bir beğeniyle izlendiler.
 
İl Müftüsü Yusuf Doğan, yarıyıl tatilini en iyi şekilde değerlendiren çocukları ve ebeveynlerini tebrik etti. Camilerin üstlenmiş olduğu görevleri ortaya koyma açısından Berat Camii’nin örnek çalışmalar gerçekleştirdiğini belirten Doğan, bir anne ve babanın çocuğuna bırakabileceği en büyük mirasın İslam terbiyesi olduğunu vurguladı. Doğan, yarıyıl tatilinde boş durmayıp öğrencilere bir şeyler öğretebilme çabası içerisinde olan cami görevlilerini tebrik ederek, hizmetlerin devam etmesi dileğinde bulundu.
 
Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ta kısa bir selamlama konuşması yaparak öğrencileri, ebeveynlerini cami görevlilerini tebrik etti.

yariyil-tatili-berat-camiinde-dolu-dolu-gecti-3.jpg

yariyil-tatili-berat-camiinde-dolu-dolu-gecti-4.jpg
 
Berat Camii İmam-Hatibi Halil Çelik ise yaptığı kapanış konuşmasında; Allah ve Resulü’nün Camilere yüklemiş olduğu misyonu yeniden yeşertmek için birlik ve beraberlik içerisinde olunmasının gerekliliğinden bahsetti. Çelik yapmış oldukları her çalışmada kendilerine destek olan İl Müftüsü Yusuf Doğan’a teşekkür ederek, hizmetlerin paylaşılması noktasında velilerden Berat Camii Eğitim ve Kültür Derneğine üye olmaları ricasında bulundu.
 
Öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edilmesinin ardından program son buldu.

yariyil-tatili-berat-camiinde-dolu-dolu-gecti-5.jpg

yariyil-tatili-berat-camiinde-dolu-dolu-gecti-6.jpg

yariyil-tatili-berat-camiinde-dolu-dolu-gecti-7.jpg

yariyil-tatili-berat-camiinde-dolu-dolu-gecti-8.jpg

yariyil-tatili-berat-camiinde-dolu-dolu-gecti-9.jpg

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2013, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73