banner72

Yazıcı RİDEF`le Kahvaltıda Bir Araya Geldi

İSTANBUL-İstanbul`da faaliyette bulunan,Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Acıbadem Bambicafede kahvaltı programında bir araya geldiler.

Yazıcı RİDEF`le Kahvaltıda Bir Araya Geldi

RİDEF yönetiminin organize ettiği ve  başta yönetim olarak tam kadro olarak yer aldıkları  kahvaltı programına İş adamları Hasan Ekşi, Mahmut Ekşi,Onursal başkan Ahmet YURTMAN  ile bir çok dernek yönetim üyeleri iş adamaları, bürokrat, dernek yönetim üyeleri ve diğer davetlilerin de katıldığı kahvaltıda konuşan Yazıcı, Rize ile ilgili yapmış oldukları çalışmalar ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

RİDEF İSTANBUL’DA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
 Kahvaltı programıRİDEF Genel başkanı Celal Erdoğan açış konuşmasında RİDEF’in tarihçesi ve çalışmaları hakkında bilgiler vererek, önümüzdeki süreç içinde yapmayı planladıkları çalışmalar konusunda Bakan Yazıcı’ya detaylı açıklamalarda bulundu.Başkan Celal Erdoğan konuşmasında Şunları dile getirdi “Federasyonumu Hasan Ekşi’nin başkanlığında başlayan ve 6 kurucu dernek ile başlayan birlikteliğin daha sonra Hasan Ekşi beyinKastobbaşkanlığına geçmesi ile görevi Ahmet Yurtman abimiz 6 yıl boyunca en iyi şekilde Rize’yi temsilde görev yaptılar.Geçtiğimiz Mayıs ayında görevi kongre ile biz devir aldık,çalışmalara kaldığımız yerden devam etmeye başladık.Kongrede gayet net bir yönetim kurulu listesi yaparak İlimizin tüm dernek ve ilçeler bazında temsilde hakkaniyeti gözeterek her ilçemizin ve İstanbul’daki ilçeler bazında kurulan Rize dernekleri düzeyinde ölçülü temsil edilmesi noktasında azamı hassasiyeti gösterdik.27 asil 27 yedek olmak üzere 50 ve 60 yakın yönetimdeki arkadaşlarımız ile görev yapıyoruz.“dedi.
 

DEDE VE NİNELERİMİZİ İSTANBUL’DA AĞIRLAYACAĞIZ


Önümüzdeki yıl içinde en önemli faaliyetimizin her yıl açık havada yapmayı gerçekleştirdiğimiz Rize tanıtım günlerinin başka bir formata sokup bir fuar anlayışı tarzında Feshane’de Eylül ayında 3 gün süre ile tanıtım günleri yapmayı planlıyoruz. Bu konuda sizin desteğinizi yanımızda göreceğimizi ümit ediyoruz. Bu çalışımlarımızda Rize’den tüm kamu kurum kuruluşlarını yanımızda olacağını düşünüyoruz. Ayrıca gelecek yıl içinde Rize’de yaşları 80’in üzerinde olan yaşlı Dede ve Ninelerimizi İstanbul’a getirip onları burada misafir edeceğiz, Onlara İstanbul’un tarihi kültürel yerlerini gezdirip, görmelerini sağlayacağız. “ Dedi


BAKAN YAZICI HAVA ALANI SORULARINA CEVAP VERMEDİ

Ridef’in düzenlediği kahvaltıya katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayatı yazıcı ise yaptığı konuşmasında Rize’ile ilgili konuları kategoriler şekline bölerek açıkladı ve toplantıya katılanların sorduğu sorulara kısa cevap verdi ve sorulan sorunları tek tek not aldı.
  Bakan yazıcı yaptığı konuşmasında başta kaçak çay,40 bin ton çöp çay, Üniversite, kentsel dönüşüm, ilçelere doğalgaz çevre yolu konusunda açıklamalarını sürdürdü ama hava alanı konusunda toplantıdaki ısrarlı sorulara cevap vermedi.

ÇÖP ÇAY ÇÖP !
Bakan Yazıcı konuşmasındaçöp çay için şunları dile getirdi “Kaçak Çay konusu bu sıralar yine Rize’de gündemde olduğu takip ediyorum. Aslında bunun böyle olmaması lazım. Onun ile ilgili eylem planı oluşturduk.Geçenlerde bir toplantıda Genel müdürümüz 40-50 bin ton kaçak çay var demiş,hızını alamayan Belediye başkanı 80 bin ton demiş. Bizde takip ediyoruz, sorduk bu 80 bin ton nerden çıktı. Türkiye’nin bu kaçak çayı 75 bin nüfusla oranlarsan Çaykur’un ve özel sektörün tünün ürettiği çaylar var zaten. Bu oranlar nerden çıkıyor. Bu çay konusunda bir miktarda çay ithalı yapıyoruz. Şimdi derler ki neden ithal çay ithal ediyorsunuz diye, Ticaret yapıyoruz. Dünya ticaret organına üyeyiz. Hep satayım hiç almayayım ticaret yapma prensibine aykırıdır. Bir miktar ithal etmek gerekir . Kaçak Çay konusunda ciddi çalışmalarımız var. Önümüzdeki süreçte çalışmalarımızı ciddi manada fark edeceksiniz.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2013, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73