banner72

Yeni Pazar Lisesi Eğitime Başlıyor

Eğitime Pazartesi günü başlanacak yeni Pazar Atatürk Lisesi'nde son rötuşlar yapılıyor. Kaymakam Güney bugün okulun son durumunu yerinde inceledi.

Yeni Pazar Lisesi Eğitime Başlıyor

 

HIZIR TONYALI

Eskisi yıkılarak aynı yerde TOKİ tarafından yenisi yapılan Pazar Atatürk Lisesi’nde Pazartesi günü eğitime başlanacak.

Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Yaşayan ile birlikte okulun son durumunu yerinde inceledi. Müteahhit firma ve TOKİ yetkililerinin de hazır bulunduğu incelemede okulun eğitime engel önemli bir eksiğinin olmadığı tespit edildi.
27051
Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, ilçeye modern ve gayet kullanışlı bir eğitim yuvası yapıldığını belirterek, “Bugün okulumuzda son incelememizi yaptık. Eğitime engel bir eksiklik kalmadığını gördük. Pazartesi günü de ilk zil çalacak ve öğrencilerimiz yepyeni, gayet modern, teknolojinin son imkânlarıyla donatılmış yeni binada eğitime devam edecekler.” diye konuştu.
27052
Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Yaşayan da yeni binanın devreye girmesiyle, inşaatın devam ettiği dönemde öğrencilerin yaşadığı sıkışıklığın sona ereceğini belirterek, “Ahmet Tahtakılıç İlköğretim Okulu’nda inşaatın devam ettiği dönemde ikili öğrenim gören lise öğrencilerimiz, Pazartesi gününden itibaren yeni okulumuzda eğitime devam edecekler. Böylece ikili eğitim görmek zorunda kalan hem A. Tahtakılıç İlköğretim okulumuzdaki öğrencilerimiz hem de lise talebelerimiz rahatlamış olacak” dedi.
27053

 

 

 

 


Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2010, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73