banner72

Yeni Projeler Görüşüldü

Rize Valisi Nurullah Çakır, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünü ziyaret ederek, Spor İl Müdürü Halil Pehlivan ve kurum personelinden Rize ölçeğinde yürütülen projeler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yeni Projeler Görüşüldü
Rize Valisi Nurullah Çakır, ziyaret esnasında yaptığı değerlendirmede; Gençlik ve Spor Bakanlığının projelere açık, üretken ve kaynak bulabilen güçlü bir bakanlık olduğunu, her geçen gün kendini ve içeriğini yenileyen Bakanlığımızla birlikte bizlerde Rize adına ve gençlerimiz için fikirlerimizi ortaya koyup birlikte çalışmamız gerektiğini ifade etti.
 
Vali Çakır, ayrıca “Kurumsal bir çerçevede kendimizi yeniliklere hazırlamalıyız ve iş birliği içerisinde olduğumuz kurumlarla sık sık fikir alışverişinde bulunmalıyız. Klasikleşmenin yerine kendinize daha modern metotlar bulun ve bunları kamu oyuyla paylaşın. Spor bakanlığının en başta önem verdiği konulardan bir tanesi de gençlik projeleridir bu doğrultuda il federasyon temsilcilerine büyük görevler düşmektedir. Federasyon temsilcileri gençlerimizin geleceğe hazırlanmasında büyük rol oynamaktalar.  Bizler önce geleceğimiz olan gençlerimiz için çalışmalıyız. Bu doğrultuda onlara sunacağımız yer imkanları sağlanmalıdır” dedi.
 
Rize’de ki spor altyapısı ve tesisleşmeye de değin Vali Çakır;  “Tesisleşme açısından Rize ilinde yeni çalışmalar yapıyoruz.  Alt yapısı kuvvetli, doğru ve kullanılabilir makul alanları bulup bunlar üzerinde de fikirlerimizi ortaya koymalıyız. Birlik ve beraberlik içerisinde, yeniliklere açık fikirler doğrultusunda ilerleyerek, içeriğimizdeki yapıyı değiştirmeliyiz. Bu faktörler doğrultusunda ilerlediğimizde başarının peşimizden geleceğine inanıyorum”  şeklinde konuştu.
 
Rize Valisi Nurullah Çakır, ayrıca yakın zamanda göreve başlayan İl Müdürü Halil Pehlivan’a yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu ve Müdürlük personeline çalışmalarında başarılar dileyerek, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2013, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73