banner72

Yeşilay Haftası Kutlama Çalışmaları

Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu yılkı Yeşilay haftası kutlamalarının, Rize Merkez İstiklal Ortaokulu tarafından gerçekleştirilmesine karar verdi.

Yeşilay Haftası Kutlama Çalışmaları
Her yıl, 1-7 Mart tarihleri arasında Türkiye genelinde kutlanan Yeşilay haftası kutlama hazırlıkları için İstiklal İlk ve Ortaokulunda bir araya gelen Yeşilay Rize Temsilcisi B.Ali Kavalcı, Yardımcısı İsmet Kösoğlu, İstiklal Ortaokulu Müdürü Mehmet Demir ve Okulun Yeşilay Kulübü üyeleri kutlama programına yönelik çalışmalarına bir toplantıyla başladılar.

Yeşilay Temsilcilisi Bayram Ali Kavalcı, “9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü”  ardından 1-7 Mart tarihleri arsında kutlanacak olan Yeşilay Haftası etkinlikleri çalışmalarını bu yıl şehrimizde ilk ve ortaokul olarak ikili eğitim veren, Merkez İstiklal Ortaokulumuzda kutlayacağız. Bu yılkı kutlamalarda Yeşilay Genel Merkezimiz bizlere her türlü eğitici ve tanıtıcı materyalleri temin etmektedir. Rize İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yıldırım, Okulumuzun Müdürü Sayın Demir ve kutlamalar programında görev alacak öğretmenlerimizle bir araya gelerek kutlamalara yönelik tarih, saat ve diğer ayrıntılara yönelik görüşmeler yaptık. Müşterek çalışmalarımızda kutlama programımızın esas çalışmalarını İstiklal ortaokulumuz hazırlamış olacaktır. Bizler Yeşilay olarak onlara her türlü dokümantasyon ve materyalleri sağlamış olacağız. 4 Mart 2013 tarihinde İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gündüz saat 10’da başlayacak olan kutlama programlarına ilimizde eğitim ve öğrenim gören öğrencilerimizin velilerini, Rize halkımızı davet ediyor ve bu kutlamalarda aramızda görmek istiyoruz. Bundan önceki yıllarda ve yılkı kutlama programlarına sağlamış oldukları katkılardan dolayı, Rize Valiliğimiz, Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Merkez İstiklal ilk ve Orta Okul Müdürlüğümüze, Yeşilay Cemiyetimiz olarak teşekkür ediyoruz. Yeşilay Haftası boyunca öğrendiklerimizi yaşam boyu uygulayalım istiyoruz. Kötülüklerin anası olan her türlü zararlı alışkanlıklara hiç bulaşmadan, başta, sigara, çeşitli uyuşturucular ve alkollü içkilerden uzak duralım.” diye konuştu.
 


 
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2013, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73