banner72

Yılın Dokturu RİZE'den...

Rize Sağlık Müdürü Tepe:" Bölgemizin ve sağlık camiasının takdirini kazanmış olan doktorumuz, tüm hekimlerimizin aynası konumundadır"

Yılın Dokturu RİZE'den...
Rize Devlet Hastanesinde görev yapan Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Hakan Karadağ yılın doktoru seçildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından "14 Mart Tıp Bayramı" etkinlikleri kapsamında geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda Rize`de yılın doktoru seçildi. Genel Cerrahi Uzmanı Hakan Karadağ, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun elinden plaketini aldı. Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, Rize`de yılın Doktoru seçilen Hakan Karadağ`ı makamında kabul ederek plaket verdi. Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Şafak Sünbül ise yılın doktoruna teşekkür belgesi verdi.


 

Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, "Doktorumuz görev yaptığı süre içerisinde gece, gündüz demeden, icapçı olsun olmasın her arandığında koşmuş ve çok zor ameliyatlarından altından başarı ile çıkmıştır. Hasta ve yakınları tek tek, adeta kendi ailesinden biriymiş gibi yakinen ilgilenmiş ve adeta Rizeliyi ve Rize halkını kendisine hayranbırakmıştır. Rize halkı tarafından çok sevilen ve tercih edilen bir Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur" dedi.

Tepe, "İlimizde Dr. Hakan Bey gibi görevini layıkıyla yerine getiren gerek pratisyen gerekse de uzman bir çok hekimimiz daha vardır. Hakan Bey`in nezdinde bu kıymetli insanlarımızda ilimiz ve bölge haklımızın sağlığına olan büyük katkılarından dolayı teşekkürleri bir borç biliriz. Kıymetli halkımızda ilimiz için bu denli hizmet veren değerli insanlara karşı her zaman hoşgörülü ve anlayışlı olmalıdırlar. Zaten bizim insanımızda bu vasıflar fazlası ile mevcuttur" diye konuştu.

Karadağ`ın Rize Devlet Hastanesinde yapmış olduğu başarılı cerrahi operasyonlarla ve vatandaşlarımızla kurmuş olduğu güzel ve samimi diyaloglar ile Bölgemizin ve Sağlık camiasının takdirini kazanmıştır diyen Tepe, yılın doktorunu tebrik ederek başarılarının devamını diledi.Opr. Dr. Hakan Karadağ Kimdir?
1970 yılından Malatya doğmuştur. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra Adıyaman ilinin Çelikhan ve Gölbaşı ilçelerinde sağlık ocağı ve 112 acil sağlık hizmetlerinde görev yaptı. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi bölümünden uzmanlığını tamamlayarak, Rize Devlet Hastanesinde genel cerrahi uzmanı olarak görevine atanmış ve halen bu görevini sürdürmektedir. Karadağ, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2013, 19:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73