Advert

Rize Valisi Bektaş, Pazar'da İncelemelerde Bulundu

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Pazar İlçesini ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu.

Rize Valisi Bektaş, Pazar'da İncelemelerde Bulundu
Bu içerik 934 kez okundu.

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Pazar İlçesinde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. Vali Bektaş’a incelemeleri esnasında Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, Pazar İl Genel Meclisi Üyesi Rasim Çorbacı ve diğer yetkililer eşlik etti.

rize-valisi-erdogan-bektas,-pazar-ilcesini-ziyaret-ederek-bir-dizi-incelemelerde-bulundu-(2).jpg

Programının ilk bölümünü tarihi eserlere ayıran Vali Erdoğan Bektaş, sırasıyla Pazar Sivrikale Köyünde bulunan kale harabelerinde, Kocaköprü Köyünde bulunan dört gözlü kemer köprüde ve 14. yüzyılın başlarında Cenevizliler tarafından inşa edildiği bilinen Ciha Kalesinde incelemelerde bulundu.

rize-valisi-erdogan-bektas,-pazar-ilcesini-ziyaret-ederek-bir-dizi-incelemelerde-bulundu-(4).jpg

Türkiye genel olarak  kültür ve tabiat varlıkları konusunda çok  zengin bir ülke olduğunu belirten Vali Bektaş, “Kültürel varlıklarımız, Rize’nin turizm potansiyeli konusunda büyük zenginlikler içeriyor. Bizden önceki nesilden devraldığımız kültürel mirasları koruyarak gelecek kuşaklara teslim etmek zorundayız” dedi.

rize-valisi-erdogan-bektas,-pazar-ilcesini-ziyaret-ederek-bir-dizi-incelemelerde-bulundu-(5).jpg

Daha sonra Pazar’da inşaatı devam etmekte olan küçük sanayi sitesinde, Pazar Ziraat Odası bünyesinde kurulan meyve kurutma tesisinde ve Derebaşı Köyünde bulunan organik gübre üretim merkezinde incelemelerde bulunan Vali Bektaş, tesis yetkililerine gelecek nesilleri korumak ve onlara sağlıklı besinler sunmak adına çok anlamlı bir faaliyet yürüttüklerini ifade ederek çalışmalarında başarı diledi.

rize-valisi-erdogan-bektas,-pazar-ilcesini-ziyaret-ederek-bir-dizi-incelemelerde-bulundu-(3).jpg

Vali Erdoğan Bektaş, Pazar’da ki programını, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, Pazar Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek’i makamlarında ziyaret ederek ve 142 yatak kapasiteli Kaçkar Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunarak tamamladı. 

rize-valisi-erdogan-bektas,-pazar-ilcesini-ziyaret-ederek-bir-dizi-incelemelerde-bulundu-(1).jpgrize-valisi-erdogan-bektas,-pazar-ilcesini-ziyaret-ederek-bir-dizi-incelemelerde-bulundu-(6).jpgrize-valisi-erdogan-bektas,-pazar-ilcesini-ziyaret-ederek-bir-dizi-incelemelerde-bulundu-(7).jpgrize-valisi-erdogan-bektas,-pazar-ilcesini-ziyaret-ederek-bir-dizi-incelemelerde-bulundu-(8).jpg

rize-valisi-erdogan-bektas,-pazar-ilcesini-ziyaret-ederek-bir-dizi-incelemelerde-bulundu-(9).jpgrize-valisi-erdogan-bektas,-pazar-ilcesini-ziyaret-ederek-bir-dizi-incelemelerde-bulundu-(10).jpgrize-valisi-erdogan-bektas,-pazar-ilcesini-ziyaret-ederek-bir-dizi-incelemelerde-bulundu-(11).jpg

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X