ARDEŞENLİLER "ŞKUNİ CAREPE 6" DA BULUŞTU

Ardeşenliler Derneği tarafından bu yıl 6.'sı düzenlenen Şkuni Carepe(Bizim Yemeklerimiz) etkinliği İstanbuldaki Ardeşenlileri bir araya getirmeyi başardı.

ARDEŞENLİLER
Bu içerik 7349 kez okundu.

Esenler Kadir Topbaş Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe başta Zekin Uçkan olmak üzere bir çok yerel sanatçı katıldı.

Program Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Ardeşenliler Derneği Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Sarı ve Dernek Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Sibel Tekin Burultay'ın konuşmalarıyla başladı. Sanatçıların sahne almasıyla birlikte etkinliğe katılan Ardeşenliler geniş horon halkaları kurdu.

Etkinliğe katılım oranının her sene artış gösterdiğini belirten Gençlik Kolları Başkanı Sarı, etkinliğin bu kadar ilgi görmesinin gençlik kolları olarak gelecekte düzenleyecekleri faaliyetlere motive kaynağı olacağını belirtti.

Dernek Başkanı Adem Akbenizin yoğunluğundan dolayı katılamaması sebebiyle yerine konuşan Sibel Tekin Burultay ''Gençler kabına sığmadı burada kendini buldu'' ifadeleriyle gençlere moral oldu.Dernek başkanının ve yönetim kurulunun desteğinin hep gençlerle olduğu mesajını da açık bir şekilde verdi.

Yöresel yemeklerin gelenlere sunulduğu etkinlik Carçi Horon ekibinin gösterisiyle son buldu.

Ardeşen İstanbu Derneği İstanbul Ardeşenliler Derneği Ramazan Sarı Zeki Uçkan Hakan Gültekin Adem Akbeniz Ardeşenliler Ardeşen Yemekleri Ardeşen Yereli Ardeşenlilik Horon tulum konser karadeniz konseri karadeniz yemeği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X