Advert

ARDEŞEN'E DOĞALGAZ KAÇ YILDA GELECEK?

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin Merak Edilen Konuyu Cevapladı. Doğalgaz Kaç Yılda Gelecek?

ARDEŞEN'E DOĞALGAZ KAÇ YILDA GELECEK?
Bu içerik 9738 kez okundu.

Geçtiğimiz Ay Ardeşen'e Doğalgaz Geleceği Müjdesini Paylaşan Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Doğalgaz Projesi ile İlgili Detayları ise Vitamin FM'de Paylaştı.

Merkezi Rize'nin Ardeşen İlçesinde Bulunan 88.4 Vitamin FM'de Genel Yayın Yönetmeni Ömer Faruk Zenginal'ın Sorularını Yanıtlayan Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Doğalgaz Projesi Hakkında Önemli Açıklamalar da Bulundu.

Bakanlar Kurulu Kararı İle 20 Bin'den Çok Nüfusa Sahip Olan İlçelere Doğalgaz Getirileceğini Anımsatan Gültekin, "Biz de Ardeşen Belediye Meclisi Olarak Karar Alarak Doğalgaz Talebimizi ve Tahütdümüzü Yetkili Mercilere İlettik." dedi.

2017 yılında hat döşenmesi ile ilgili sürecin başlamasını beklediklerini ifade eden Gültekin, "Ana hat Rize Gündoğdu'ya kadar geldi. Bu yıl Rize'nin Doğu ilçelerinden Çayeli, Pazar, Ardeşen, Fındıklı istikametinde döşenmesi bekleniyor. Daha sonrasında ise İç hatların döşenmesi ile ilgili bir süreç başlayacak. Bu süreç/zaman dilimi ile ilgili elimiz de kesin bir bilgi yok. Çok da fazla öngöremiyoruz. Şu kadar yılda bitirilecek deme şansımız şuan yok. Ana hat ile ilgili bir ihale süreci olacak. Ardından şehir içi şebeke döşenmesi ile ilgili ihale süreci olacak. Tabi, bu süreçte kendilerinin bir planlaması ve öncelik sıralaması olacak (örneğin Çayeli ilçesi daha önce olabilir.)" dedi.

İlk etapta Ana şebekenin ilçelere döşenmesini beklediklerini ifade eden Gültekin, "daha sonra şehir şebekesi, Ana caddeler, ara caddeler, kılcal caddeler derken merkezden uca doğru ciddi bir çalışma gerektiriyor."dedi.

DOĞALGAZ HİZMETİ KAÇ YILDA GELECEK?

İlgili firmanın 2017 yılında kendileri ile muhattap olacağını söyleyen Gültekin, "Gelecekler, konuşacağız, süreci soracağız, istek ve taleplerimizi ileteceğiz, ekiplerin incelemelerini izleyeceğiz. Ardından bir protokol imzalayacağız. Bu süreçte işe detayları görme şansımız olacak. Tahminim, 2017 yılında ana hat biter. 2018-19 yıllarında ise şehir içi hatlarının döşenmesi söz konusu. Tahminime göre 3 yıl içerisinde doğalgaz hizmeti evlerimize ulaşmış olur. Ancak tam tarihi  söz konusu görüşmelerin arından ilçede mühendisler tarafından yapılacak olan keşifler sonrası verebiliriz. Bilirkişilerin raporları ve hazırlayacakları proje tam cevabı verecektir." dedi.

BİZ DOĞALGAZA KAVUŞUYORUZ

Halkımızın hiç bir kuşku duymasını istemiyorum diyen Gültekin, "Biz doğalgaza kavuşuyoruz. En önemlisi bu kararın alınmasıydı ve nihayet bu karar alındı. İlk kazma artık vurulacak. Abonelik yada teminat yok. Bu talimat bizzat Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi" dedi.

Ardeşen Doğalgaz Ardeşen Doğalgaz Projesi Ardeşene Doğalga zNe zaman Gelecek Doğalgaz Ardeşen Kaçyıl da Bitecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X