Advert

Navdar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

Ardeşen Gazeteciler Dernek başkanı Salih Navdar 10 Ocak çalışan gazeteciler günü ile ilgili bir basın açıklaması yaparak, çalışan gazetecilerin gününü kutladı.

Navdar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı
Bu içerik 660 kez okundu.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olmakla birlikte bu gün idareciler günü olarak kutlanmakta, bu bağlamda bizler de Sayın Kaymakamımız ve belediye başkanım idareciler gününü en içten dileklerimizle kutlarız.
İlkeli ve dürüst haberciliğin yegâne prensiplerinden biri doğru haberciliktir. Haberci kaynağından emin olunmadığı haberi yayınlarsa bunun olumsuz sonuçları,  başta habercilik ilkesine sonra haber alma özgürlüğüne ve nihayetinde içinde yaşadığı o topluma yıkıcı hasarlar verebilir.

Bu manada; İlçemizde ve bölgemmizde yapılan her türlü haber, ilçe turizmine, ekonomisine, eğitimine, yöneticilerine ve o bölgenin halkına büyük zararlar verebilir.

Maalesef günümüz’de, Haberci kimliği almak çok kolay!

İnternet üzerinde yapılan habercilik için alınan 65 tl lik isim hakkı ile alınan şahsa ait internet sitesi ve 120 tl lik şipşak çekim yapan bir fotoğraf makinesi kişiyi haberci yapmaya yetiyor.

Haberci unvanı bu kadar ucuz olmamalı. Onca yıl sektörde emek harcayan, ter döken ve gecesini gündüzüne katarak doğru, ilkeli ve tarafsız habercilik yapmaya calışan gerçek habercilerin emeklerini oturduğu yerden kes, kopyala, yapıştır ve servis et mantığıyla haber hırsızlığı yapan ve gerçek emektarından çaldığı haberi kendi yapmış gibi sitesinden yayınlayan sözüm ona “HABER SİTESİ” sahiplerine en kısa zamanda yasal uygulamaların gelmesini canı gönülden istiyorum.

Gerçek habercilerin haklarını gasp eden ve kendine haberciyim diyen bu kişiler, yeri geldiğinde gerçek habercileri ve  yeri geldiğinde ise yöneticileri halkın karşısında zor durumda bırakıyorlar.

Sözlerime burada son verirken,  haber yapan arkadaşlara atacağı başlıktan haberlerinin içeriğine kadar, haberi yayınlamadan önce ilçe için ve bölge için bir daha düşünün ve doğruluğuna emin olduğunuz haberleri servis edin diyorum. Diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X