Rize Havalimanı Ne Zaman Başlayacak?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, deniz üzerine dolgu yöntemiyle inşa edilecek Türkiye'nin ikinci havalimanı olacak Rize Havalimanının temelinin ne zaman atılacağını açıkladı.

Rize Havalimanı Ne Zaman Başlayacak?
Bu içerik 6941 kez okundu.

Bakan Arslan, Rize Havalimanı Temelinin Nisan'da atılacağını ve 2022 yılına kadar tamamlayacaklarını söyledi.

Bakan Arslan, "Türkiye'nin dev yatırımlarından biri olacak bu havalimanın altyapı ihalesini kimin kazandığını resmi olarak 10 ila 15 gün içinde açıklayacağız." dedi.

Arslan, 3 milyon yolcuya hizmet verebilecek şekilde yapılacak havalimanının 2022'ye kadar tamamlanacağını söyledi.

Rize merkeze 34 kilometre, Trabzon'a 105 kilometre, Artvin’e ise 75 kilometre uzaklıktaki Yeşilköy ve Pazar sahili mevkisine inşa edilecek Rize-Artvin Havalimanı’nın dünyanın dördüncü, Türkiye’nin ise Ordu-Giresun Havalimanı'nın ardından ikinci deniz üzerine dolgu havalimanı olacağına işaret eden Arslan, "İhalede yeterli görülen 5 firmadan 4'ü teklif verdi. En düşük teklif, Cengiz İnşaat-AGA Enerji Ortaklığı tarafından verildi. Söz konusu mali tekliflerin değerlendirilmesinin ardından ihaleyi kazanan firma belirlenecek." diye konuştu.

Karadeniz'in hırçın dalgalarına karşı korunabilmesi için önemli bir çalışma yapılacağını anlatan Arslan, denize 85 milyon tonun üzerinde taş dolgu yapılacağını ve bu bakımdan projenin meşakkatli olduğunu belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Atmaca     2017-01-18 2022de bitecekmiş 7sene iyi iş imkanı doğdu desene
Atmaca     2017-01-18 2022de bitecekmiş 7sene iyi iş imkanı doğdu desene
s     2017-01-16 s
ömer kaptı     2017-01-16 iyi güzelde kaç senedir birhava alanıyapamadınız başka bi yerde olsa hemen yaparsınız istanbuldae olsa 2 sene içinde bititrler burda bes sene rede vamı bize çok geç 2 sene içinde bitirilmesi kazımdı istanbulda olsa iki sene içind ebitirlerdi revamı bu bize o zaman kadar çok yaşalanacaz ne yapalımhavaalanı çoluk çocuklariçin iyi olur ama
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X