Ardeşen’de İnanılmaz Doğa Olayı

Ardeşen'deki bu bölge de kar tutmuyor. Çalışanlar ise şaşkın.

Ardeşen’de İnanılmaz Doğa Olayı
Bu içerik 11382 kez okundu.

Rize'nin Ardeşen İlçesin, Fırtına Mahallesinde bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonu Bahçesindeki Alan, Meydana Gelen yoğun Kar Yağışına Rağmen Kar Tutmazken, Kuru Halini Korudu.

Çalışanlar ise Meydana Gelen Olay Karşısında Büyük Şaşkınlık Yaşıyor.

Son üç gündür aralıksız kar yağışına karşın Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonu Bahçesindeki bulunan açık alanın kar tutmaması ve alanı kaplayan parke taşlarının güneşli bir havada olduğu gibi kuru oluşu bu noktada ilginç bir doğa olayının meydana gelişine işaret ediyor.

Yetkililer olayın meydana geldiği zeminin altından ısı yayan ( kalorifer borusu, kuyu veya ısı yayan bir madde ) olmadığını belirtirken, çalışanlar ise kar tutmayan yerin her geçen gün alan olarak genişlediğini ifade ediyor.

Zemine deneme amaçlı atılan kar kütlelerinin dakikalar içinde eridiğine şahit olan basın mensupları olayla ilgili fikir yürütmekten dahi kaçınırken, zeminin ısı yayması soğuk havalarda bazı hayvanların bu bölgede toplanmasına neden oluyor.

Öte yandan; Zemini kaplayan parke taşlarının kuru olmasını vatandaş,  Ayder yaylasında bulunan sıcak kaplıca suyunun bir kolunun bu noktadan geçtiği veya toprak altında bulunan altın külçelerinin ısı yaydığına bağlarken, vatandaş tarafından yapılan bu yorumlar meydana gelen bu olay kadar ilginç ve şaşırtıcı idi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
israfil başkan     2017-02-02 Kesin ip var :D
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X