Advert

Eksilmez; 'Halkımızın Referandum Kararını Düşünerek Vermesini İstiyoruz' dedi

Saadet Partisi Ardeşen İlçe Başkanı Hamza Eksilmez, 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan referandum ile ilgili halkın ince eleyip sık dokuyarak, maddeleri tek tek düşünerek karar vermesini istediklerini söyledi.

Eksilmez; 'Halkımızın Referandum Kararını Düşünerek Vermesini İstiyoruz' dedi
Bu içerik 10025 kez okundu.

Geçtiğimiz ay yapılan kongre ile yeni yönetime seçilen Saadet Partisi Ardeşen İlçe Başkanı Hamza Eksilmez ve yönetim kurulu üyeleri basın mensupları ile kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi.

Ardeşen Ela Otel'de toplantıya Saadet Partisi Ardeşen İlçe Başkanı Hamza Eksilmez, Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi Genel İstişare Üyesi Kemal Eksilmez ve Saadet Partisi Eski Rize Milletvekili Adayı Sait Eksilmez katılırken, Ardeşen'de görev yapan basın mensupları da yer aldı.

Burada konuşan Saadet Partisi Ardeşen İlçe Başkanı Hamza Eksilmez, 16 Nisan'da yapılacak olan Başkanlık Sistemi Anayasa Referandum oylaması ile ilgili Saadet Partisi Genel Merkezinin duruşunun ortada olduğunu, bu oylamaya 'HAYIR' demeyeceklerini, 'EVET' Oyu Kullanmayacaklarını söyledi.

Eksilmez, "Bugün siyasi partilerin Genel Başkanlarının uslubü malesef insanları kutuplaştırma noktasında çok ciddi olarak milletimizi etkisi altına almıştır. Sokağa çıktığımız zaman uslüp olarak genel Başkanlarını örnek alan milletimiz kendi akraba, eş ve dostu ile konuşurken malesef kırıcı olabiliyorlar. Bu durumun ilerleyen zamanlarda cebelleşmeye doğru giderek, kardeşi kardeşe düşürme noktasında büyük bir tehlike oluşturacağı kanaatini taşıyoruz." dedi.

 

BİZ BAŞKANLIĞA KARŞI DEĞİL, BU MADDELERE KARŞIYIZ

70'li yıllarda Merhum Liderleri, Eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın Başkanlık Sistemini isteyen ilk isim ve görüş olduğunu anımsatan Eksilmez, "Biz Başkanlık sistemine karşı değiliz. Biz, o 18 maddenin içerisindeki "Yasama, Yürütme ve Yargı" arasındaki tam bağımsızlık noktasında sorunlar olduğu için 'Evet' oyu kullanmayacağız.

'HAYIR' DEMİYORUZ, 'EVET' DEMEYECEĞİZ DİYORUZ

Referandum kampanyasında 'HAYIR' kampanyası yürütmeyeceklerini ifade eden Eksilmez, "Hayır demiyoruz. Hayır demememizin sebebi ortamı yumuşatmaktır. Aslında 'Evet' demiyoruz sloganıyla hareket edeceğiz. Aldığımız bu karar da kamuoyunda taktirle karşılanmıştır." dedi.

Eksilmez ayrıca "Hayır tercihini kullananlar için ülkemiz Başbakanının kullandığı ve kendisine yakışmayacak usluplara baktığımız zaman HDP'nin ve FETÖ'nün 'HAYIR' oyu kullanacağını, o yüzden kendilerinin 'EVET' oyu kullanacağını ima ediyor. HDP'nin 'HAYIR' oyu kullanacağına dair henüz resmi bir açıklama yok. FETÖ'nün de böyle resmi bir açıklaması yok. FETÖ ile bir görüşme mi yapıldı da böyle iddialarda bulunuyor. Bizim Terör Örgütleri ile aynı kefeye koymaları siyasi ahlaka ters bir durumdur." ifadelerini kullandı.

Eksilmez son olarak, 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan referandum ile ilgili halkın ince eleyip sık dokuyarak, maddeleri tek tek düşünerek karar vermesini istediklerini, bunu yapmaları halinde 'Evet' Kararının çıkmayacağına inandıklarını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kenan yazıcı     2017-02-19 Kimin ne diyeceği belli resmiyette hdp Hayır demiyormuş FETO demiyormuş.Kıvırmayın CHP bile sizin kadar kıvırmıyor.Hayır deyin sizde teröristlerle beraber.Kimin umrumda.% 1 oyunuzla kimin umudundasınız.milletten teveccüh görmüşler ! Millet dediğiniz herhalde beraber yemek yendiğiniz 10 kişiden ibaret sanıyorsunuz. ALLAH SİZİ ISLAH ETSİN
Abdulkadir Kaymak     2017-02-18 Adamlar 40 yıldır hep aynı şeyleri söyleyip çizgilerinden sapmadıkları için eleştriliyorlar. Bu millete kaypak dönek sürekli kandırılan aldatılan safmışız diye ağlayan yalan söyleyen idareciler layık.
Murat Yaroğlu     2017-02-18 Niye kıvırıyosunuz ki evet demeyeceğiz hayır da demeyeceğiz ama evet evet çıkmayacağına inanıyoruz omurgalı olun ya evet deyin ya da hayır hayırcı olduğunuz belli ama gerek yok zaten evet oyunuza % 2 oyunuz var topu topu ..
Ömer faruk balcı     2017-02-17 Başarılar
HIZIR     2017-02-17 Siz hizmet icin orda olmadığınız belli ettiniz vede yerinizde sayarsiniz
ADEM     2017-02-16 SİZ BU ÜLKENİN NERESİNDESİNİZ HALEN ANLAMIŞ DEĞİLİM HANGİ AKLA HİZMET EDİYORSUNUZ BENCE GÜNDEMİ MEŞKUL ETMEYİN
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X