Türkiye-Almanya geriliminde 'teşhis' konuldu!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Alman mevkidaşı Thomas de Maiziere ile telefonda görüştü.

Türkiye-Almanya geriliminde 'teşhis' konuldu!
Bu içerik 186 kez okundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Alman mevkidaşı Thomas De Maiziere ile bugün 40 dakikalık telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Türkiye’deki Alman şirketlerine karşı soruşturma açıldığı iddialarının ele alındığı, Bakan Soylu’nun herhangi bir Alman şirketi ile ilgili Türkiye tarafından yürütülen bir soruşturmanın söz konusu olmadığının iletildiği öğrenildi. 

SORUŞTURMA AÇILMADIĞI ALMAN BAKANA SÖYLENDİ

Alman şirketleriyle ilgili soruşturma yürütüldüğü iddiaları üzerine gerçekleştirilen görüşmede Bakan Soylu'nun, Türkiye’deki hiçbir Alman şirketine soruşturma açılmadığını ve böyle bir durumun söz konusu olmadığını Alman mevkidaşına belirttiği öğrenildi. Bakan Soylu, Alman şirketlerinin Türkiye’de yatırım yapmasından dolayı her zaman memnuniyet duyduklarını ifade etti.

ADVERTISING

inRead invented by Teads
"İLETİŞİM PROBLEMİ OLDUĞU TESPİT EDİLDİ"

Bakan Soylu, FETÖ ile iltisakı nedeniyle 140 Türk şirketiyle ilgili Türkiye’de yürütülen soruşturma kapsamında bu şirketlerin ihracat yaptığı tüm ülkelerden Interpol üzerinden standart bilgi talebinde bulunulduğunu belirterek, bu kapsamda, Interpol üzerinden diğer ülkeler gibi Almanya’ya da iletilen talepte bir iletişim problemi olduğunun tespit edildiğini kaydetti. Tüm ülkeler arasında rutin olarak devam eden ve irtibat görevlileri ile Interpol üzerinden yürüyen bir mekanizmanın işlediğini işaret eden Bakan Soylu, iletişim problemini oluşturan bu konunu Interpol üzerinden düzeltildiğini iletti.

Bakan Soylu, yaptığı görüşmede, Almanya’da veya Türkiye’de faaliyet gösteren herhangi bir Alman şirketi ile ilgili Türkiye tarafından yürütülen bir soruşturmanın söz konusu olmadığı da ifade edildi. Görüşmede, bundan sonra da iletişim içinde olma konusunda mutabık kalındığı öğrenildi.

KAYNAKİHA

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fikret Başkaya gözaltına alındı!
Fikret Başkaya gözaltına alındı!
Meteoroloji uyardı: İstanbul'da akşama dikkat!
Meteoroloji uyardı: İstanbul'da akşama dikkat!