Advert

Ardeşengücü SK'dan Birleşme Çağrısı...

Rize 1. Amatör Küme Şampiyonu Ardeşengücü SK, Dün Oynadığı Çayelispor Maçını Penaltı Atışları ile Kaybederek BAL Ligi Hedefine Ulaşamadı. Bu Önemli Karşılaşma Sonrası Bir Açıklama Yapan Ardeşengücü SK Yönetim Kurulu Üyesi Rıdvan Akcanca Ardeşen'deki Spor Kulüplerine Açık Açık Birleşme Çağrısında Bulundu.

Ardeşengücü SK'dan Birleşme Çağrısı...
Bu içerik 6820 kez okundu.

Maç Sonu Sosyal Medya Hesabı üzerinden bir açıklama yapan Akcanca, "Şahsım adına konuşuyorum. Bütün kırılganlıkları, bütün geçmişi çöpe atıp Ardeşen'i sporda hakettiği yerlere götürebilmek için Ardeşen'de ki bütün spor kulüplerini tek çatı altında birleşmeye ve hep beraber özlem duyduğumuz profesyonel lig hayalimizi gerçekleştirmeye davet ediyorum." dedi.

Akcanca, "Dün oynadığımız maçta 84. dakika ya 2-0 önde girip 87 ve 90+4 de yediğimiz gollerle maç uzatmaya gitti. Uzatmada 10 kişi kaldık. Hocamız tribüne gönderildi. Ancak, sporcularımız maçı penaltılara taşıdı. Penaltı atışları sonucunda üzülen taraf biz olduk. Teknik ekibe ve gerçekten çok emek veren Ardeşengücü yönetimine, sahada terinin son damlasına kadar savaşan Ardeşengücü'nün yüreği büyük delikanlı topçularına çok teşekkür ediyorum. Ardeşen tarihinin belki de atmosferi en güzel, en kalabalık tribünüydü dün. Gönül isterdi ki binlerce Ardeşen'liye BAL ligini hediye edelim. Ama olmadı. 2 yıl üst üste finallerde kaybettik ama Bütün Rize’ye birlik olduğumuzda ne kadar güzel bir Ardeşen olduğumuzu göstermeyi başardık." dedi.

GELİN BİRLEŞELİM

Şahsım adına konuşuyorum. Bütün kırılganlıkları, bütün geçmişi çöpe atıp Ardeşen'i sporda hakettiği yerlere götürebilmek için Ardeşen'de ki bütün spor kulüplerini tek çatı altında birleşmeye ve hep beraber özlem duyduğumuz profesyonel lig hayalimizi gerçekleştirmeye davet ediyorum." dedi.

ARDEŞEN'DE 5 FUTBOL TAKIMI VAR

Ardeşen'de Hali Hazırda BAL Ligi Hedefi ile Mücadele Eden Ardeşengücü SK, Ardeşenspor, Tunca Belediyespor, Pirinçlikspor'un yanı sıra İkinci Amatör Kümeden Birinci Amatör Kümeye Yükselmeyi Hedefleyen Palivatspor var. Geride bıraktığımız son sezonlarda birbirleri ile mücadele eden Ardeşen takımları, BAL Ligine yükselmeyi devamında ise Profesyonel lige yükselmeyi bir türlü başaramadı.

ardeşengücü bal ligi rıdvan akcanca birleşme çağrısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Uğur Kaymak     2018-04-17 Yerden goge kadar haklisin ilhan kopuz. Bizde her defasinda dile getiriyrz ama sistemdeki adamlar buna el atmiyrlar
Dursun Avcı     2018-04-17 Katılıyorum değişmesi lazım Çayeli spor tataftari olarak
Ilhan Kopuz     2018-04-17 Ben kopuzlar vakfi velikoyspor taraftarı olarak bal liginin sistemi sisteminin yanlış olduğunu duşunuyorum bunda itiraz etmek lazım bal liginde düşen takım amotor duşurmeli amotor de rize birincisi direk bal ligine çıkmalı bütün bir sene verdiğin emek bir maçta heba olup gidiyor amotor den gelen bir takım bal liginde gelen birtakıma karşı zor başarılı olur bence haksız bir rekabet sistem değiş mesi lazım benim fikrim
Ali şahin karaosmanoğlu     2018-04-17 Birleşme olursa rekabet olmaz.Rekabet olmazsa başarı gelmez
Yağız Kutanis     2018-04-16 Rıdvan kardeşimizden çok yerinde bir tespit destekliyorum
Yunus Genç     2018-04-16 Olması gereken o tüm kulüplerimizin birleşmesi. Canımız sağ olsun kısmet degilmis
Ahmet Topal     2018-04-16 Tüm kalbimle katılıyorum vede sonuna kadar destekliyorum
Sinan Yerebakan     2018-04-16 Bütün yazdıklarına takılmakta birlikte şahsın adına yazdığın son cümleye içten katılıyorum, Hopaspor maçta 10.000 ,15.000 taraftar topluyorsa biz arardım olarak tek çatı altında daha çok taraftar toplarız diye düşünüyorum .Birlikten her zaman kuvvet doğar
ömer kaptı     2018-04-16 oaraya kadar geldiniz bir senenin son on dakasına 2 -0 ondeyken 2 gl yiyorsunuz butun emekleriçopeattınız gerçekten çok yazık oldu çok uzuldum 2 -0dan son on dakada nasıl 2 gol yiyorsunuz onuda anlamış değilim sizin kabatınız çok bence aklınız basınıa gelsin ugrasın bisene daha
Nusret     2018-04-16 a'dan z'ye destekliyorum. Artık adım atılsın. Kişisel egoları bir köşeye bırakıp Ardeşen'in başarısı için el ele verilmesi lazım.
Onur     2018-04-16 şimdiye kadar neredeydiniz.
Osman     2018-04-16 Bence, Ardeşen GSK bir futbol takımı kursun. yaparsa onlar yapar.
Murat     2018-04-16 Ardeşen siyasetinin, bürokrasisinin ve sivil toplum kuruluşlarının bu çağrı karşılığında harekete geçmesi lazım. tüm kulüpleri bir çatı altına toplaması lazım.
Mustafa     2018-04-16 5 takım. dile kolay. taraftarlar bölünüyor, sponsorlar bölünüyor, karşılıklı birbirimizi yenerek hhedefimiz bölünüyor. ortada başarı denen bişey yok. her takım ortalama 200 bin lira para harcıyor. bu da 1 milyon yapıyor. o 1 milyonla tek bir takım kuracaksın, güle oynaya profosyonel lige çıkacaksın. bence bu teklif geri çevirilmemeli
Recep     2018-04-16 çok daha önce olması gerekendi bu. Ardeşen'linin bu inadından vazgeçmesi lazım. her küsen yeni bir takım kuruyor. kendi ayağımıza sıkmaktan başka bişey değil bu. ilk fırsatta tüm gücümüzle birleşmeliyiz.
Gökhan     2018-04-16 Bence de olması gereken budur. Ardeşengücü yönetimini tebrik ediyorum. her sene ardeşen takımları birbirini yiyor, rize takımları şampiyon oluyor. artık tek vücut olma ve BAL ligine yükselme, oradan da 3. lige yükselme vaktidir. hemen birleşip 2 yıllık bir plan dahilinde adımızı 3. lige yazdırma vaktidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X