RİZE'nin Yeni Vekil Adaylarını Cumhurbaşkanı Erdoğan Belirleyecek.

Rize'den Milletvekili Aday Adayı Olan 27 İsimden 18'i AK Parti Genel Merkezinde Gerçekleştirilen Mülakatların Ardından Elendi. Geriye ise Mevcut Milletvekilleri Hariç 6 İsim Kaldı. 6 İsim de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Masasında ...

RİZE'nin Yeni Vekil Adaylarını Cumhurbaşkanı Erdoğan Belirleyecek.
Bu içerik 19901 kez okundu.

24 Haziran 2018 Milletvekili seçimlerinde Rize Ak Parti’den aday adayı olan isimler dün Ankara’da Genel Merkezde kurulan komisyonlarda mülakata tabi tutuldu.

Çok ince eleyip sık dokunan mülakat komisyonlarında aday adayları kendilerini anlattı. CV’leri dolu olan ve Parti geçmişi ve aidiyeti yüksek adayların daha şanlı olduğu mülakatta milletvekili sayısının 2 katı isim (6) tespit edilerek bir üst değerlendirme komisyonuna sunuluyor.

Rize’den 27 aday adayının müracaat ettiği Ak Parti’de mevcut milletvekilleri mülakata tabi tutulmazken, edinilen bilgilere göre mülakata giren isimlerden  Ak Parti  eski İl Başkanı Muhammed AVCI,  Rize İl Genel Meclis eski Başkanı Rahmi METİN ve Ardeşen GSK kulüp Başkanı Sultan Rauf OĞUZ’un 6 kişilik listede yer alan kesin isimler olduğu öğrenildi.

Milletvekili kesin listesi mevcut milletvekilleri ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak son değerlendirmeden sonra netleşecek.

Diğer 3 ismin kimler oldukları hakkında bir bilgiye ulaşılamazken Milletvekili kesin listesi mevcut milletvekilleri ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak son değerlendirmeden sonra netleşecek.

Bilindiği gibi Ak Parti’nin mevcut milletvekilleri Hasan Karal, Hikmet Ayar ve O.Aşkın Bak’ da yeniden Rize’den aday olmak için başvurularını yapmışlardı.

Rize Milletvekili Adayları Belli Olduyor Rize ARdeşen Rauf Oğuz Muhammed Avcı Rahmi MEtin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Emre DALBASTI     2018-05-13 S.Rauf OĞUZ Olmasını gönülden istiyorum. Hakeden insanlardan biridir. Herkesin hakkında hayırlısı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X