banner72

Fırtına Vadisi Şehitleri için anma töreni

Türk Ordusu ile Rus birlikleri arasında cereyan eden muharebelerde şehâdete ulaşan Fırtına Vadisi Muharebeleri Şehitlerini Anma Etkinlikleri Pazar'da mevlit okunması ile başladı.

Fırtına Vadisi Şehitleri için anma töreni

CENGİZ YILDIRIM
Türk Ordusu ile Rus birlikleri arasında cereyan eden muharebelerde şehâdete ulaşan Fırtına Vadisi Muharebeleri Şehitlerini Anma Etkinlikleri Pazar'da mevlit okutulması ile başladı.

1.Dünya Savaşında Doğu Karadeniz Cephesinin önemli savunma hatlarından olup, 10 Şubat-04 Mart 1916 tarihlerinde Hako (Şehitlik)-Handağı hattında konuşlanan Türk Ordusu ile Rus birlikleri arasında cereyan eden muharebelerde şehâdete ulaşan Fırtına Vadisi Muharebeleri Şehitleri; Pazar Şehitlik Köyünde düzenlenecek etkinliklerle anılacak.

Pazar Kaymakamlığı tarafından tertiplenen program, şehitler için Pazar Merkez Gülbahar Hatun Camiinde Mevlit okunması ile başladı. Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan, Emniyet Müdürü Güngör Kaptan, İlçe Müftüsü Mustafa Düzgüney, asker ve emniyet mensupları ile vatandaşların katıldığı mevlit programı, dua ile sona erdi.

Şehitleri anma programı, yarın (24 Şubat Çarşamba) Pazar İlçesi Şehitlik Köyü - Şehitlik Mevkiindeki etkinliklerle devam edecek.

Yarın saat 10.30’da Kaymakamlık önünden Şehitlik Köyüne hareket edilecek ve saat 12.00’de anma programı başlayacak. Şehitlik alanına saygı yürüyüşünün ardından burada saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okunduktan sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak. Fırtına Vadisi Şehitleri ile ilgili şiir ve kompozisyonun okunmasından sonra ise Şehâdet ezgi ve ağıtları ardından da Fırtına Vadisi Şehitleri için okunan 20 adet hatimin duasının yapılması planlanıyor. Saygı atışı ve ikramın ardından Pazar’a geri dönüş için harekete geçilecek.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 22:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73